אאא

למעלה מחמש מאות צירי ועידת ארץ ישראל שלנו מכל רחבי הארץ, התכנסו בבית ציוני אמריקה בתל אביב, לוועידה הראשונה של התנועה והצדיעו לנציגם בכנסת - חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי.

בין החלטות הועידה לערוך פריימריז בקרב כל נאמני ארץ ישראל ולפתוח במשא ומתן לאיחוד נאמני ארץ ישראל לקראת הבחירות הקרובות.

בעקבות החלטת בג"צ להחריב את מיגרון ראשי התנועה תקפו את השופט גרוניס וקבעו שבג"צ מהווה סרטן בלב האומה.

ח"כ מיכאל  בן ארי שפתח את הועידה אמר כי רוב השופטים בבית המשפט העליון חברים ב"חונטה סגורה וגזענית שמפלה בין דם לדם ודין לדין" ו"שופטי ביתהמשפט העליון הנאורים, לא אוכפים ברהט, הם לא אוכפים את החוק באום אל פחם, אךגיבורים על אנשי מגרון".

בדברים שנשא קרא בן ארי לאנשי מגרון להפסיק את המגעים מול הממשלה. "אני קורא לאנשי מגרון להפסיק את התמימות ואת ההתנהלות מול הממשלה. ארץ ישראל היא אמא שלנו ועל אמא לא עושים הסכמי פשרה, וצריך לצאת למאבק במגרון".

בהתייחסותו למצב הפוליטי בימין אמר בן ארי כי הוא קורא לאחדות המחנה הכתום וחשוב מאוד שכל הזרמים ילכו ביחד  אך הוסיף כי "אין זה סוד שרוב הציבור הכתום תומך במאבק חסר פשרות ועמידה איתנה על עקרונות. אם יש מחלוקת בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי נדמה לי שרוב הציבור תומך בקו לא מתפשר,

"הציבור רוצה לראות אותנו מתחבר אל העם, עלינו להילחם במסתננים הבלתי חוקיים, באויבים שלנו בכנסת ולהיאבק בשופטים לא הוגנים כגרוניס, ביניש, וג′ובראן. אם יש מחלוקת אני מציע לקיים פריימריס שבו יוכרע אחת ולתמיד מה המחנה הלאומי רוצה".

בן ארי הציע להיות אלטרנטיבה לליכוד, ולא תנועה סקטוריאלית "קיימנו את הועידה בתל אביב לא רק כי נולדתי פה, אלא מפני שמי שמוסר את מגרון כי זה שטח כבוש מחר ימסור את שייך מוניס, עליה בנויה אונברסיטת תל אביב".

ראשי  התנועה הרב שלום דב וולפא וברוך מרזל תקפו את שלטון הבג"צ במילים קשות. הרב וולפא תקף את השופט גרוניס ואת בג"ץ בעקבות ההחלטות בעניין מיגרון וקבע כי "בג"ץ מהווה סרטן בלב האומה".

הרב וולפא קרא לכל המפלגות לפרוש מממשלת נתניהו ולא לתת יד לחורבן מיגרון - "בג"ץ ונתניהו יביאו מלחמת אחים ואנחנו לא נשלב ידיים". הרב וולפא קרא לכל תנועות נאמני ארץ ישראל להתאחד תחת המסר הברור של נאמנות לארץ ישראל.

ברוך מרזל, תקף בדבריו אף הוא את בית המשפט העליון ואמר: "הזהרתי מראש, גרוניס וביניש זו נבלה וזו טרפה, הם יותר מסוכנים מאירן, הם מחריבים אותנו מבפנים".

ח"כ אריה אלדד שכיבד את הועידה בנוכחותו אמר: "דווקא לאור הקריאות להקמת מפלגה דתית לאומית מגזרית, נשמעה בועידה קריאה לאיחוד כל המחנה הלאומי האמיתי שבו הפטריוטים המאמינים שארץ ישראל שייכת לעם ישראל". גם אלדד קרא לקיים פריימריז בימין ולהוות אלטרנטיבה לליכוד.

הרב ישראל אריאל אמר כי המסר לציבור צריך להיות ברור שרק ארץ ישראל שלנו שייכת לעם ישראל. פרופ′ ישראל חנוקוגלו שהיה יועצו של נתניהו, קרא לכולם להתאחד סביב מנהיגותו של מיכאל בן ארי, ולהוביל את נאמני ארץ ישראל שלנו לניצחון. במהלך הועידה נאמו צירי הועידה מכל רחבי הארץ.

בין ההחלטות שהתקבלו בוועידה להיערך לבחירות לכנסת, ובד בבד לפתוח במשא ומתן עם נציגי המפלגות השונות ללכת ברשימה משותפת, תוך דרישה לקיום בחירות מקדימות.

במהלך הועידה נשמעו ברכותיהם של הרב דב ליאור רבה של קרית ארבע והרב יעקב יוסף. זמר הבית אריאל זילבר הרקיד את הקהל וסחף את צירי הועידה. הנחה: שי גפן.