אאא

האם נפרץ הסכר ויזמים יתמודדו על המכרזים בחריש למרות המודעות בעיתונות על "תקנות השוק" מטעם ועדת הרבנים? היום פורסמה בעיתון המודיע מודעה וכתבה על הרשמה לפרויקט חדש, "ערבים לדיור" שמו, אותו יזם מי שהגה את תכנית "ערבים" הידועה בקופות הצדקה, שמוליק ליאני.

על פי המודיע, המדובר ביוזמה חדשנית ומקורית להורדת מחירי הדיור בחריש ביוזמת "ערבים לדיור", והיא תצא בשבוע הבא לדרך – מה שצפוי להוזיל בצורה משמעותית את מחירי הדירות בחריש, ובהמשך גם בשאר המכרזים החדשים ברחבי הארץ.

במודעה המתפרסם היום בעיתון המודיע, עליה חתומים הרבנים הגאונים, רבי עזריאל אוירבך שליט"א, רבי ניסים בן שמעון שליט"א ורבי מנחם מנדל שפרן שליט"א – הם כותבים: "לאור הודעת שר השיכון, הר' אריאל אטיאס על תחילת שיווק הקרקעות בעיר החדשה חריש, הרינו להודיע כי אנחנו מוכנים לקראת שיווק דירות בנהלים ובכללים חדשים ובמחירים שיאפשרו לציבור גדול יותר לרכוש דירות בקלות ומבלי לכרוע תחת הנטל. הודעה על פרטי התוכנית והשיווק תצא לציבור בימים הקרובים מיד לאחר שהיועצים המשפטיים יסיימו ללמוד את תנאי המכרז".

בשבוע הבא, לאחר שהגורמים המקצועיים, בראשות עו"ד יצחק מולכו ודן שומרון, המלווים את הפרויקט לכל אורך הדרך, יסיימו את ההיערכות לקראת ההתמודדות במכרזים, צפויה לצאת הודעה מסודרת על מוקדי הרישום בריכוזים החרדיים.

הרב שמואל ליאני, הוגה ויוזם תוכנית "ערבים" שחוללה מהפך של ממש בציבור החרדי מאז יצאה לדרך, עומד מאחורי היוזמה הנוכחית "ערבים לדיור", אומר: "השאיפה שלי לשנות את החוקים והכללים הנהוגים, אני מבטיח להציג תוכנית פשוטה ביותר כדוגמת ערבים ליתומים ואלמנות, רעיון פשוט שיחזיר את הציבור שוב לאמרה: 'איך לא חשבו על זה קודם'. וכולי תפילה שבזכות בני הר"ר נחמן ז"ל וזכות הציבור נוכל לספק דירות במחירים מוזלים ממש, עם החזר משכנתא חודשית נמוכה ביותר.