אאא

השר לשעבר הרב שלמה בניזרי שלח אמש (ראשון) מכתב מיוחד לשר האוצר יאיר לפיד ותקף אותו על אמירותיו נגד הציבור החרדי. "כיכר השבת" מגיש את המכתב המלא ליאיר לפיד: 

לכב' שר האוצר מר יאיר לפיד.

שלום!

במשך שנים רבות אני שומע את דבריך החוזרים כמאנטרה על "הפרזיטים", "הטפילים" ו"הטפילות" של החרדים (דרך אגב מושגים שהנאצים השתמשו בהם נגד היהודים, ונגד סבך, סבתך והוריך) הפוגעים במשק הישראלי, וכן על כך שנמאס לכם החילונים לשאת את החרדים על גבכם, כי החרדים אינם משלמים מסים, ורק עושקים את קופת המדינה ומקבלים תקציבים עודפים, אינם נושאים בנטל, אינם משרתם בצבא, אמותיהם ישנות בשקט בלילה בעוד אמות החילוניים מדירות שינה מעיניהם, ועוד כהנה וכהנה. ואכן, דבריך עשו רושם על הציבור וגם עשו לך אחל'ה קריירה.

כאשר נאמר "ארור המן" שמך יינשא באותה נשימה

אך אוי לה לאותה קריירה שנבנית מהסתה, אותה קריירה שמכניסה אותך לרשימת של שונאי וצוררי ישראל, שבפורים כאשר נאמר "ארור המן" שמך יינשא באותה נשימה. אין לי ספק שאביך "גאה בך" על מלחמתך בקודשי ישראל, ואכן התפוח נפל לא רחוק, אלא הכי קרוב שרק אפשר, ולפעמים אף עולה על המקור, עליך נאמר: אבי ייסר אתכם בשוטים, ואני אייסר אתכם בעקרבים".

ממשפחה של ניצולי שואה דור ראשון ושני אני מצפה שילמדו מהו כוחה של מילה, מהו כוחה של הסתה, מהו כוחה של אנטישמיות, אך לא כך הוא, אלא להיפך, המוטיבים, הביטויים והאיבה שאתה מפגין נגד יהדותנו - לא יהדותך, עמנו – לא עמך, תורתנו – לא תורתך מראה שלא למדת כלום, להיפך, למדת איך לסנוט באחר, בשונה, במיעוט, ואיך ניתן לגדול ולפרוח על חורבנו של האחר. אנשים כמוך יכולים להביא לחורבן העם והמדינה, ובמקום לתקן עולם כמאווייך, אתה מביא לחורבן עולם.

גזירותיך ככל שיהיו קשות ומרושעות לא יזיזו אותנו בכי הוא זה מאמונתנו, מתורתנו, להיפך, אנו רק נתחזק ונתחפר בעמדותינו יותר ויותר, וכך היה לאורך כל ההיסטוריה, עם כל הפרעונים שקמו עלינו רק יצאנו מחוזקים, כמאמר הכתוב: "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", מלאך רע אומר פן ירבה, מלאך טוב אומר כן ירבה, מלאך רע אומר פן יפרוץ, מלאך טוב אומר כן יפרוץ".

אל תנסה אותנו בהלכות קידוש ה', כי בזה אנו חזקים ממך. ההיסטוריה רוויה ברבבות יהודים שהלכו על קידוש ה', על יהדותם ותורתם, ועל זה אמר דוד המלך ע''ה: ''כי עליך הורגנו כל היום, נחשבנו כצאן טבחה''.

כבר הקדימך ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל מר דוד בן גוריון, בעומדו מול גדול ישראל הרב אברהם ישעיהו קרליץ זצוק"ל, המכונה "חזון אי"ש", וניסה לשכנעו כי יתיר גיוס בנות לצה''ל. הרב השיב לו לאלתר: "אני כבר הוצאתי פסק בנידון של ''יהרג ואל יעבור'', לכן חבל להמשיך ולגבב מילים בעלמא". ואכן, ראש הממשלה נסוג מיד מתכניתו הנלוזה, והבין כי פסק של גדולי ישראל הוא בונקר לא עביר.

הוא היה קצת יותר פיקח ממך, והיה לו ידע בהיסטוריה היהודית קצת יותר ממך (דרך אגב הוא ידע כי היו לנו שלושה אבות ולא ארבעה), ולכן הבין כי אי אפשר לחנך שומרי תורה ומצוות נגד אמונתם בבוראם.

 (צילום: פלאש 90)
"עיתונאי מתוסכל" השר יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)
הגדלה

וכעת באשר לטענותיך:

צבא – אתה האחרון שיכול לבוא ולהטיף למישהו להתגייס לצבא, מי ששרת בעיתון "במחנה" הוא המשתמט הגדול בעיני, אתה הסטלבטן הגדול ביותר ואין לך שום זכות להטיף לנו מוסר, והנח זאת למי שעשה צבא קצת יותר משמעותי. האם אמך לא ישנה בלילות? מה היה החשש שלה, שיפול עליך מיקרופון או אותו עט של שיטנה? איך אתה מעז לבוא לבזות, לפסול ולשלול דרך חיים של אלפי שנים, של מיליוני יהודים, דרך חיים שאבותינו מסרו את נפשם בעבורה, והם אלו שציוו לנו ולך את החיים, ואתה בהבל פה טמא בא להורסה ולבטלה.

אתה הסטלבטן הגדול ביותר ואין לך שום זכות להטיף לנו מוסר

לידיעתך, לא כל מי שעוטה לבוש חרדי הוא לא שירת בצבא. ישנם מאות אלפי בעלי תשובה חרדים כמוני שכן שירתו בצבא, ולא סתם שירתו בעיתון במחנה – כמוך, ולא ביחידת החינוך – כמו חברך "הרב" פירון, אלא שירתו ביחידות קרביות ומובחרות ובמלחמות ישראל, תוך סיכון וחירוף נפש.

רבבות חרדים כן עשו צבא במסלולים שונים, כמו: שלב ב', נח"ל חרדי, שח"ר כחול ועוד.

רבבות חרדים עשו ועושים שירות לאומי במסגרת שא"ל.

רבבות חרדים מתנדבים בארגונים כמו: זק"א, הצלה, איחוד הצלה, עזר מציון, עזרא ומרפא, יד שרה יד אליעזר, יד עזרא ושולמית, קו החסד, חסדי נעמי ועוד מאות ארגונים וגמחי"ם.

בארגוני ההצלה, כמו: זק"א – 1600 מתנדבים בשגרה יומיומית, ובחירום כ-3000 מתנדבים, ובאיחוד הצלה – 1800 מתנדבים. מתנדבים אלו פועלים 24 שעות ביממה 365 ימות השנה, ללא הגבלת זמן, שנים או גיל. לחלקם כבר יש וותק של 10 – 15 שנים, ומבחינתם עוד היד נטויה. הם אינם מקבלים תשלום, תעודה או הטבה כלשהיא לאחר שירותם או תוך כדי שירותם, כפי שמקבל בצדק כל חייל המשרת בצה"ל, וכן לאחר שחרורו.

עיתונאי מתוסכל

אין בדבריי אלו על המתנדבים להמעיט בכי הוא זה בערכם של בני הישיבות המסולאים בפז, הממיתים עצמם באוהלה של תורה, הם יחידות העילית של עם ישראל, הם חלק מרשת ההגנה של עם ישראל, וכל אחד מהם שווה לא פחות מ-f-15 או טיל חץ. הם חייבים ללמוד תורה כדי להגן על עם ישראל באופן גשמי ורוחני, ואני מציע לך: "אל תגעו במשיחי ובנביאי אל תרעו".

 (צילום: פלאש 90)
"אביך 'גאה בך' על מלחמתך בקודשי ישראל",  טומי לפיד(צילום: פלאש 90)

כל עוד שלא היית שר אוצר אלא עיתונאי מתוסכל, אז ניתן היה לדונך לכף זכות שאינך יודע פרטים טכניים, ואתה סתם מונע מתוך שנאה שינקת מבית היוצר של אביך טומיצלב למפל (טומי לפיד), אך כעת לאחר שאתה חשוף לנתונים של משרדי הממשלה ובכל זאת מתעלם מהם, ממשיך להסית כנגד הציבור החרדי, איני יכול לחשות עוד, ופשוט אתן לך את הנתונים ואולי אצליח לעורר אצלך ואצל חבריך איזה חשבון נפש.

שוק העבודה - לפי 4 מקורות של מחקרים שנמצאים בידי (בנק ישראל, הביטוח הלאומי, משרד הכלכלה של אחיך בנט והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) אחוז החרדים שעובדים הוא 55% + 5% דורשי עבודה, מול 68% בשאר האוכלוסייה, כלומר כדי שהחרדים ישתוו לממוצע הארצי צריכים להיכנס לשוק העבודה עוד עשרה עד חמישה עשר אלף עובדים חרדים! זה הכל. בשביל זה אתה בא לחרחר ריב ולהכפיש את כל החרדים?

עפ"י נתונים שישנם בידי מהביטוח הלאומי, מספר האנשים שאינם לומדים ואינם עובדים מגיל 23 ועד גיל 66 במדינת ישראל הוא: לא חרדים – 25.5%, ערבים – 23.6%, והחרדים "אהוביך ובוני קריירתך" רק 11.8%!!! נו! אז מי כאן הפרזיט?

תשלומי מסים – החרדים משלמים מסים כמו כל אזרח במדינת ישראל. מן הסתם אתה אומר כעת: "מה הבניזרי הזה מבלבל", כי הרי משחר לידתך בטרם באת לעולם הוסתת נגד החרדים הפרזיטים שאינם עובדים וממילא אינם משלמי מסים, אך בא אחכימך שר אוצר מתלמד (שמתי לב, ככל שאתה לומד את משרד האוצר, נזקיך רק גדלים מיום ליום למשק ולחברה הישראלית) שמסים זה לא רק ממסי עבודה מה שנקראים מסים ישירים, מסים בעיקר מגיעים ממסים עקיפים, ואילו מסים ישירים הם רק 94 מיליארד מתוך כ-279 מיליארד ₪ הנכנסים ממסים, אגרות היטלים ועוד, ולנו החרדים יש חלק שווה כמו כולם, וזה בנוסף למסים הישירים שגם בהם יש לנו חלק נכבד כפי שהוכחתי לעיל שגם אנו עובדים ומשלמים מסים, מס בריאות, ביטוח לאומי ועוד.

החרדים אינם מיעוט – לפי כל המחקרים החרדים מהווים כיום בין 11% - 14% מכלל אוכלוסיית ישראל שזה למעלה ממיליון איש, לפיכך תפסיק להתייחס אלינו כמיעוט זניח, אלא כמיעוט ענק שווה זכויות במדינת ישראל.

להיסטוריה יש פח אשפה גדול שבתוכו נמצאים כל אלה שהניפו את הגרזן על עם ישראל

תקציבים – אנו האוכלוסייה המקופחת ביותר בתקציבי המדינה, ומקבלים הרבה פחות מחלקנו באוכלוסייה, ולא כפי שאתה וחבריך מפיצים.

ביטוח לאומי – מתוך 72 מיליארד ₪ המחולקים מידי שנה, החרדים מקבלים רק 5% בזמן שחלקם באוכלוסייה נע בין 11% - 14%.

משרד החינוך – חלקם של החרדים במערכת החינוך הוא כ-25%, ואילו תקצובם הוא רק כ-5% (כ-3 מיליארד ש"ח) מכלל התקציב המשרד.

נו! על שוויון אתה מדבר? ראה איזה קיפוח ועוול נוראי נגרם לחרדים מאז קום המדינה. אתם גוזלים ועושקים אותנו ללא רחם, אנו מקופחים בכל התקציבים ובפרט בתקציבי החינוך, ולא די על מה שעשיתם לנו בעבר, עתה באת אתה והוספת חטא על פשע ורשע וקיצצת את כל תקציבי החרדים בחינוך למעלה מ-50%, בזמן שמשרד החינוך זכה לתוספת של למעלה מ-10% בשנתיים האחרונות, השווים ל-6 מיליארד ₪.

נתונים אלו ועוד רבים מן הסתם מפתיעים אותך, ובוודאי הנך אומר כעת: "מה זה הקשקוש הזה"? "מאיפה בניזרי פיברק את המספרים השקריים הללו?" אז כך, ערכתי מחקר מקיף ביותר על כל הנושאים דלעיל, ומקורותיי הם אך ורק מיחידות המחקר של הביטוח הלאומי, הכנסת, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד החינוך וספרי התקציב של משרדי הממשלה, כלומר, הכל ממקורות ממשלתיים ולא ממקורות חרדיים. כל הנתונים רוכזו במסמך אחד ושמו בישראל "עובדות או הסתה" (מצו"ב).

לסיום, אומר לך דבר פשוט. עם ישראל נגמר אצלך כמו שנגמר אצל הרצל, נורדאו ועוד, כאשר כל צאצאיהם התבוללו ונאבדו מן העולם, ומה שנשאר מהם נמצא במוזיאון השעוה.

עם הציבור החרדי עם ישראל ממשיך.

 (צילום: פלאש 90)
"תפסיק להתייחס אלינו כמיעוט זניח", יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)
הגדלה

להיסטוריה יש פח אשפה גדול שבתוכו נמצאים כל אלה שהניפו את הגרזן על עם ישראל. מתוך בירור אמרו לי כי יש שם מקום גם ל''יש עתיד '' כמו לתנועת ''שינוי''.

חביבי ! אני לא כל כך נאיבי לחשוב כי מה שמניע אותך ואת חבריך זה השוויון בנשיאה בנטל. זה לא שוויון, לא צה''ל ולא נעליים. מה שמטריד את מנוחתך זה הריבוי המבורך שיש לציבור החרדי, המאזן הדמוגרפי שמאיים על התוכנית של ראש הממשלה דוד בן גוריון, שהתנבא בשנת הקמת המדינה: ''כי בשנת אלפיים יהיו התפילין האחרונות בבית התפוצות''.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מתברר כי בשנת 2025 יהיה פה רוב של שומרי תורה ומצוות, שינהיגו את הדור למגינת ליבך וכל הדומים לך.

זה הזמן שבו אתה משנס מותניים ויוצא בסיסמא שאותה הכריזו האנטישמים הגדולים לפני 2000 שנה ''הכה ביהודים והצל את רומא ''.

אני תפילה שאולי מכתבי זה יעשה לך משהו כשתראה את האמת מול העיניים. איני משלה את עצמי, אך חייב אני לעשות השתדלות, ומכתב זה הוא השתדלותי.

ממני החרדי, החרד לדבר ה'

והחרד מאנשים כמוך ומתרבותך

שלמה בניזרי

לשעבר, שר הבריאות, העבודה והרווחה