אאא

"זוהי מלחמה בעצם על כל הפעילות המיסיונרית בארץ" אומר ל´כיכר השבת´ הרה"ג יהודה דרעי רבה של העיר באר שבע. בירת הדרום הנאבקת מזה מספר שנים במיסיונרים, ובשלוחיהם המכנים עצמם ה´יהודים משיחיים´.

ראשיתו של הסיפור לפני 4 שנים. בערב שבת קיבל הרב יהודה דרעי מידע על תכניתם של המיסיונרים, לבצע בעיצומו של יום השבת, הטבלת יהודים לנצרות, רחמנא ליצלן.

בכינוס דחוף שכינס הרב דרעי עם עסקני העיר, הוחלט לקיים תפילת מוסף המונית אל מול המנזר בו הייתה אמורה להתקיים ההטבלה.

אלא שכמה יהודים כואבים, לא המתינו לעצרת ולתפילה. על דעת עצמם הם מיהרו עוד קודם אל המקום, פרצו פנימה, הסבו נזקים, והספיקו להימלט בטרם נודעה זהותם. המשטרה עצרה אמנם 4 חשודים במעשה, אלא שהם שוחררו לאחר שלא נמצא קשר בינם לבין האירוע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תגובת המיסיונרים הייתה, תביעת פיצויים אזרחית על סך מיליון וחצי שקלים כנגד רב העיר הרה"ג יהודה דרעי, אותו הם מאשימים באחריות אישית לנעשה.

אתמול הגיע המשפט לשלב העדות המרכזית של הנתבע עצמו, במסגרתו העיד הרב יהודה דרעי על נסיבות העניין. עורכי הדין של התובעים בקשו לאפשר להם חקירה נגדית של חמש שעות, אלא שהשופט קבע כי לא נותר מספיק זמן לחקירה שכזו, ודחה אותה לחודש ספטמבר.

"המשפט הזה הוא ניסיון של המיסיונרים להניא את אלו הלוחמים נגדם באופן של תביעות כספיות אישיות נגד הפעילים" אומר ל´כיכר השבת´ הרב דרעי. "אנו לא מתכוונים להניח להם לעשות כרצונם, בפרט לאלו המתכנים ´יהודים משיחיים´, שהפילו ברשתם ר"ל אפילו יהודים חרדים. לא יעזור להם כלום, אנו לא נירתע עד שיחדלו ממעשיהם".