אאא

האם מדריך למשתמש יצית מלחמת כל בכל בעולם הטכנולוגיה? ענקית האינטרנט גוגל שמפתחת את מערכת ההפעלה אנדרואיד, שחררה לכבוד המעבר לאנדרואיד 5 מדריך למשתמש שמסייע למשתמשי מכשירי אפל ומערכת ההפעלה שלה iOS להעביר את כל המסמכים לטלפון האנדרואיד החדש וכיצד לתפעל אותו.

למרות שמדובר בצעד מתבקש למדי, שהרי גוגל משחררת מדריכים מפורטים על כל מוצר שהיא מפתחת, נראה שבאפל לא ששו על העובדה שהמתחרה הגדולה  - שנוגסת בקצב מאוד מדאיג - כתבה מדריך מפורט המעודד את משתמשי אפל לערוק לאנדרואיד.

זאת ככל הנראה הסיבה שבאפל החליטו להשיב באותו הנשק עצמו, ומיהרו לשחרר מדריך מפורט שמסביר למשתמשי מכשירי אנדרואיד, כיצד להעביר את כל המידע האישי למכשיר אייפון או אייפד.

כמו בכל תחרות, גם כאן המשתמש רק מרוויח. המדריך של אפל כולל מדריכים מפורטים המלמדים כיצד להעביר את אנשי הקשר, חשבונות הדואר האלקטרוני, נתוני היומן כמו גם מדריכים המלמדים כיצד להעביר את התמונות וקבצי הווידאו, מוסיקה, ספרים אלקטרוניים מסמכים ואפליקציות, למכשיר האייפון החדש שלכם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

לעומת זאת, בגוגל החליטו להסתפק בארבע קטגוריות בלבד (לעומת שש של אפל): תמונות ומוזיקה, אנשי קשר, הודעות וחשבונות דואר אלקטרוני ואפליקציות.

התחרות בין ענקית הטכנולוגיה אפל לבין ענקית האינטרנט גוגל נחשבת לאחת התחרויות הגדולות בעולם הטכנולוגי, זאת בעקבות העובדה כי גוגל הצליחה לחדור לשוק מערכות ההפעלה למכשירים ניידים בקצב מרשים וחסר תקדים, ותוך שנים ספורות היא מחזיקה בנתח שוק של למעלה מ-85 אחוזים - שחלק מנתח השוק נגס בנתח של אפל.