אאא

ביום חמישי הקרוב, יתקיים בבניין המוסדות הלאומיים בירושלים, דיון ראשון, מעניין בהנחת היסודות לבניית... "ארון הספרים הציוני".

אחרי שהוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" הצליחה לשווק בצבור את "ארון הספרים היהודי" החליטו בסוכנות ובתנועות הנוער הציוניות לשווק את "ארון הספרים הציוני". אם התנ"ך ייכנס לרשימה עוד לא ברור, אבל הרצל, טבנקין והרב קוק, כבר בדרך לרשימה.

בבוקר זה יתאספו בכירי הסוכנות, נציגי תנועות הנוער הציוניות וההסתדרות הציונית, והם מתכוונים לקיים "דיון מעמיק סביב הספרים הצריכים להרכיב את "ארון הספרים הציוני".

תהליך הרכבת "ארון הספרים הציוני" החל לפני מספר חודשים ביוזמת ההסתדרות הציונית העולמית ותנועות הנוער הציוניות, במטרה לכונן רשימה של 60 ספרים המהווים לדעתם את ליבת העם היהודי לרגל שנת ה- 60 למדינה.

במפגש הראשון התקיים דיון סביב הכנסת כתביו של בנימין זאב הרצל - "מדינת היהודים" ו - "אלטנוילנד" לרשימת ה-60. הדיון ביום העיון הקרוב יעסוק בכתביהם של יוסף חיים ברנר; עולמו של ז'בוטינסקי, בעריכת משה בלה; אורות של הרב קוק; וההתיישבות מהות ודרך של יצחק טבנקין בעריכת אברהם בר סיני.

ביום העיון ישתתפו נציגי תנועת הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, בני עקיבא, המחנות העולים, מכבי צעיר, האיחוד החקלאי, עזרא, אריאל, הנוער הלאומי ובית"ר.

מעניין מה יהיה בסופו של דבר ברשימה הסופית.