אאא

אתר כיכר השבת מעדכן כל העת על מצבו של מרן פוסק הדור הרב חיים עובדיה יוסף. היום (ג') בשעה 20:00 בערב, מסר הפרופסור יעקב נפסטק, המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם הצהרה לתקשורת, ואמר כי: "מצבו של הרב חמור וקשה". לדבריו, ישנם כשל מערכות בגופו של הרב. הפרופ' הוסיף כי "נשקפת סכנה לחייו, אך היא איננה מידית. 

במקביל, נודע הצהריים ל'כיכר השבת' כי רופאיו של הגר"ע שוקלים להכניסו מחר שוב לחדר הניתוח, בכדי לבצע בו השתלה של קוצב לב קבוע.

הרב סובל מכשל מערכות, מהו בדיוק כשל מערכות?

במאמר מיוחד באתר Ynet  הסביר ד"ר איתי גל, כי כשל מערכות קשור למעשה לאי ספיקת לב. במהלך החיים הלב פועם 24 שעות, אך תהליכי זיקנה או חסימה בכל הדם המובילים אל הלב פוגעים בפעילות המשאבה המרכזית בגופנו. 

לדברי גל, כאשר אזור בלב לא מקבל אספקת דם מספקת עם חמצן, נגרם לאותו אזור נזק בלתי הפיך, ואותו אזור מפסיק לתפקד. 

מלבד מהלב נפגעות עוד מערכות, המוח והכליות. אי הגעת דם וחמצן אליהן גורמת גם לאיברים אלו נזק בלתי הפיך. כאשר מתרחשת פגיעה בכליות הגוף מגיע למצב של 'אי ספיקה' המסכן את חייו של החולה. 

הסיכון הגדול כרגע הוא שכשל המערכות ימשיך לפעול את פעולתו ההרסנית, ויגרום נזק לאיברים רגישים יותר, כאשר חמצן לא יגיע לאזור הדופק והמוח. דבר המסכן את חייו של מרן פאר הדור באופן מידי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

האם מרן יכול להתרפא בדרך הטבע מהכשל המערכתי? 

במאמרו טוען גל, כי כאשר הגוף צעיר אפשר לעקוף את אי ספיקת הכליות למשך מספר שנים, ובאמצעים טכנולוגיים אפשר לחבר את החולה לדיאליזה או למכונת לב ריאה. אך כאשר מדובר באדם מבוגר, כמעט בלתי אפשרי לבצע פעולות רפואיות העלולות לסכן את חייו באופן מידי. כך שבאופן כללי סיכויי ההחלמה קלושים. 

כפי שזה נראה עתה הרופאים עשו את כל מה שהם יכולים, ומרן נמצא במצב יציב והוא מורדם. לנו נשאר רק - כפי שהגדיר זאת בראיון לכיכר השבת אריה דרעי - "לקרוע את השמים בתפילות לזעוק אל האבא של כולנו שיעשה נס לאותו גדול שהקדיש  את כל חייו בשבילנו, עכשיו זה הזמן לזעוק לבורא עולם מכל הלב בבכיות ובדמעות שהקב"ה יושיע אותנו"

כזכור, בעקבות ההחמרה במצבו של מרן הגר"ע יוסף, השיק רדיו 'קול ברמה' בשיתוף אתר 'כיכר השבת' מוקד לרישום קבלות טובות וחלוקת ספרי תהילים לרפואתו של הגר"ע יוסף.

המוקד מופעל על ידי רדיו 'קול ברמה', ובשיתוף אתר 'כיכר השבת', להצטרפות למיזם, יש לחייג: 1800-888-444.