אאא

הסתדרות העובדים חוזרת להשבית שירותי מדינה חיוניים, זאת עקב אי החתימה הסופית על הסכם לתוכנית ההבראה בדואר ישראל.

אחרי השהיית העיצומים לרגל ראש השנה, החליטו בהסתדרות להשבית מחר (שלישי) את כל בתי המשפט ותופסק עבודתם של עובדי המינהל והמזכירויות, קלדניות, מדור פלילים, קבלת קהל ומדור פקסים.

עם זאת, מהנהלת בתי המשפט נמסר כי הדיונים צפויים להתקיים כסדרם אלא אם יימסר אחרת לבעלי הדין. השביתה בבתי המשפט מתוכננת בשלב זה ליום אחד בלבד, אך עדיין ייתכן והיא תוארך.

במקביל, יחודשו מחר גם העיצומים של עובדי הדואר, כולל חלוקת דואר רשום, טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה ודואר דיפלומטי, לא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה ולא יהיה אפשר לשלם קנסות של בתי המשפט, משטרה והרשויות המקומיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בשבוע שעבר עוד נראה היה שהמשבר בדואר לקראת סיום כאשר ההסתדרות ומשרד האוצר סיכמו על מתווה פרישה ופיצויים ליותר מאלף מעובדי הדואר, כולל הסכמה להכנסת שותף פרטי לחברה הממשלתית, אך שר התקשורת גלעד ארדן מעכב את מתן הסכמתו, בין השאר כדי להבטיח המשך של לפחות 3 ימי חלוקת דואר.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "אסור לתת למשבר הזה להימשך. אני קורא לכל הגורמים המעורבים בהחלטות הנוגעות לעתידם של עובדי הדואר, לפעול באחריות וללא דיחוי נוסף".

לדבריו, "חרב הפיטורים המונפת מעל לצווארם של עובדי דואר ישראל, מותירה באי ודאות כ-7,000 משפחות אשר מוחזקות בתקופת החגים כבנות ערובה ונאלצות לשלם מחיר יקר".