אאא

• גשמים בסוכות: טפטופים הורגשו בערב חג הסוכות (יום רביעי) במקומות שונים בארץ. בגליל במישור החוף ובאזור השרון דווח על ממטרים עזים וסופות רעמים וברקים שפגעו באווירת חג הסוכות של החוגגים.

בעקבות פגיעה של ברקים, פרצו מספר שריפות באזור הצפון; בחורשה הצמודה למתחם צימרים בספסופה, בקרית שמונה וגם באיזור התעשייה צח"ר בגליל - שם לא נרשם נזק משמעותי. בכל המקרים, כך לפי כיבוי אש, לא היו נפגעים ודובר באירועים נקודתיים. 

 (צילום: פלאש 90)
סוכות גשום בירושלים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

 בשירות המטאורולוגי מעריכים כי גשם יכול לרדת גם בלילה הקרוב בכל חלקי הארץ, קיים חשש קל לשטפונות בדרום. תחזית מזג האוויר להלילה: ירושלים: 17° - 27°, בני ברק: 21° - 28°, שומרון: 17° - 27°, חיפה: 20° - 28°, באר שבע: 18° - 29° ובאילת: 28° - 36°.

• צוק איתן משפיע על צפת: העיר הרביעית בגודלה בצפת, ליל, החליטה לנתק בצורה זמנית את קשריה עם העיר התאומה שלה, צפת, וזאת בעקבות מבצע "צוק איתן" ופעילות הצבא הישראלית בעזה במהלך הקיץ האחרון.

 (צילום: פלאש 90)
קבר האר"י בצפת (צילום: דורון הורביץ, פלאש 90)
הגדלה

בעוד בקהילה היהודית הצרפתית הביעו זעם על החלטתה של ראשת העיר, האחרונה צוברת עוד ועוד כותרות בעיתונות, וגורמת לערים נוספות בצרפת להביע את רצונן להצטרף למחאה כנגד המבצע הצבאי הישראלי. 

• ארצות הברית מגדילה את מלחמתה באבולה: החל מסוף השבוע הקרוב, יחלו להיערך בדיקות מפני אבולה לנוחתים ממקומות שונים לחמש מדינות בארצות הברית. בין שדות התעופה בהם ייערכו הבדיקות: קנדי וניוארק שבניו יורק וכן דאלס שבוושינגטון.

את ההודעה על הרחבת המאבק בהתפשטות המחלה מסר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, והיא מגיעה ככל הנראה כניסיון להרגיע את הציבור האמריקני החושש מהגעת המחלה ליבשת.

ארנסט ציין כי הממשל האמריקני בטוח שהבדיקות - הכוללות בדיקת חום ושאלון רפואי של המרכז לבקרת מחלות - יסייעו במניעת הפצת מגיפת האבולה בארצות הברית. 

 (צילום: פלאש 90)
הדמיה של נגיף האבולה (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

הבדיקות ייערכו לנוחתים ממערב אפריקה,  וממקומות בהם קיימת הידבקות רחבה בנגיף הקטלני.   

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

• דאעש השתלט על עיר נוספת בסוריה: דיווחים שהגיעו במהלך יו"ט ראשון של סוכות מצביעים על כך שארגון הטרור המפלצתי דאעש מגדיל את שליטתו בסוריה ועיראק, וכעת שולט בחלקים גדולים מהעיר הסורית כובאני אותה מאכלסים בעיקר תושבים כורדים.  

אימונים של לוחמי דאעש

הדיווח על העיר החדשה שנכבשה ברובה על ידי דאעש - שהגיע על ידי ארגון זכויות אדם הפועל מבריטניה - מגיע למרות המשך התקיפות האוויריות שמבצע הכוח הבינלאומי ואותו מובילה ארצות הברית בניסיון להילחם בארגון הרצחני. 

• לראשונה מזה שנים: ישיבת ממשלה פלסטינית בעזה: לראשונה מאז שנת 2007 נערכה היום (חמישי, יו"ט ראשון של סוכות) ישיבת ממשלה פלסטינית בעזה. ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה סיפר כי הוא מתרגש מאוד מהגעתו לעזה. 

 (צילום: פלאש 90)
ראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה (צילום: Issam Rimawi/Flash90)
הגדלה

"עזה היא כתובתה של העמידה האיתנה ושל הכבוד" אמר חמדאללה, "נצעד מאוחדים לשמירה על עזה, לא ניתן לנתק את עזה ולבודד את יושביה", במהשך דבריו, הוא פירט על חשיבות שיקומה של הרצועה לאחר מבצע צוק איתן.