אאא

בימים האחרונים התחדשו ההפגנות של הפלג הירושלמי ברחובות הערים החרדיות. זאת בעקבות מעצרו בשנית של תלמיד הישיבה, אליהו כהן, שמוגדר על-ידי הצבא כעריק.

בשונה משאר הערים, בבני ברק ההפגנות מוגדרות ככישלון ובמשטרה מעבירים מסר ברור כנגד הפורעים.

ניצב-משנה, שמעון לביא, מפקד מרחב דן במשטרה, אומר ל"כיכר השבת" כי בכוונתם לנהוג ביד קשה כנגד מפרי הסדר: "מי שחוצה את הקו הדק הזה ומתחיל לנהוג באלימות, אנחנו נטפל בו. אנחנו מאפשרים קיום הפגנה עם בקשת רישיון מסודרת אבל מי שעובר את הגבול ומנסה להשתולל ולסכן חיי אדם ולפגוע בשוטרים אנחנו נטפל בו ביד קשה בוודאי".

"אנחנו בעיקרון מאפשרים לקיים הפגנות אך אנחנו רק עושים זאת בטעם הטוב שאף אחד לא יפגע ולא תהיה סכנה לעוברי אורח. אנחנו בהחלט מאפשרים קיום הפגנות גם נגד חוק הגיוס", הוסיף מפקד המשטרה.

מדבריו עולה כי המחאות שמתרחשות בכביש 4 סמוך לבני ברק, אינם בגדר הפגנות וכי הפורעים נמלטים אחרי כל התפרעות: "לא הייתה הפגנה אתמול, זה היה משהו לא מאורגן. לא באו אנשים. אנשים רצו לכביש וזרקו צמיגים וברחו. זרקו עצים וברחו. זרקו אבנים מגשר גבעת שמואל וברחו. זו לא הייתה הפגנה בכלל. לפני יומיים הייתה זו הפגנה שגרתית, ובמהלכה נעצר אדם אחד בחשד שזרק אבן לעבר שוטר".

מפקד המשטרה מבקש להעביר מסר לאותם מפגינים: "המסר שלי בואו תפגינו בלי לפגוע בציבור. תביעו את המחאה אל תפגעו באנשים אחרים".