אאא

רעייתו של אחד מבכירי החכי"ם של ´ישראל ביתנו´ דני איילון, המכהן כסגן שר החוץ, היא נוצריה שהתגיירה אך עדיין עוסקת בהטפה לנצרות, כך לפי מדווח אתר החדשות היהודי-אמריקני Israel Insider.

הגברת אן איילון הינה נוצרייה מלידה אשר מגדירה את עצמה כמי כ"נולדה מחדש לאמונתו של אותו האיש". לפי טענת האתר, איילון משתמשת במעמדה כאשת מנהיג ישראלי בכיר כדי להפיץ את האמונה באותו האיש. איילון נוהגת, לפי הדיווח, לספר על אמונתה באותו האיש, ר"ל, ובנצרות ועל הקשר שבין הנצררות לישראל. 

בראיון לערוץ טלוויזיה המטיף לנצרות סיפרה איילון כי היא פועלת להידוק הקשרים בין הקהילה היהודית והקהילה הנוצרית. כמו-כן סיפרה על אהבתה לישראל ולתושביה.

לא אחת היא נוהגת לשאת נאומים בפני אנשי ציבור בהם הינה מטיפה לאמונה נוצרית והקשר שבין אמונה זו לצורך לתמוך בישראל, כך טוען האתר.

אן איילון היא רעייתו של סגן שר החוץ דני איילון מישראל ביתנו, כיהן בעבר כשגריר ישראל בארה”ב. דניאל איילון מכהן כחבר בשדולת החכי"ם חילוניים-דתיים,  מכהן כיו”ר הארגון  ”נפש בנפש” המארגן  עליה ממדינות המערב וקיבל לפני כשנה את אות ”בונה ירושלים” מישיבת אש התורה.

הגברת אן איילון פעילה בהידוק הקשרים בין ארגונים נוצריים לבין ארגונים ישראלים ושמה עלה לכותרות בשנת 2005 כאשר בתחקיר שפורסם בידיעות אחרונות נטען, כי אן איילון מתנהגת בגסות רוח כלפי עובדים בבית השגריר, וגורמת לבזבוז כספי ציבור.

 דני איילון דחה מצידו את הדברים מכל וכל. בתגובה שהעביר ל'ככר השבת' באמצעות יועצת התקשורת אירנה אטינגר נטען כי מדובר בהשמצות, רעייתו התגיירה ואינה עוסקת בכל פעילות מיסיונרית. כמו כן, הדברים כפי שנאמרו בראיון הטלויזיוני אין בהם כל פסול ואינם כפי שמוצג באתר החדשות. שאר הטענות מתבססות על עדויות שמיעה חסרות שחר.

יש לציין, כי ח"כ בכיר אחר בישראל ביתנו, המכהן כיום אף כשר מטעמה, אינו יהודי כלל, המדובר בשר התיירות ויו"ר וועדת הכספים בקדנציה הקודמת,  סטס מיסז'ניקוב