אאא

כ-150 ראשי ומנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש התכנסו לפני שעה קלה ל"ועידת המנהלים" שנפתחה הבוקר במרכז הכנסים הגדול pavilion בירושלים. במהלך יום העיון ישאו דברים רבנים, ראשי מוסדות, שרים, וחברי כנסת.

הועידה מאורגנת על ידי אגודת חסידי חב"ד באה"ק בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב ומטרתה להביא בפני מנהליהם הגשמיים של המוסדות מגוון דרכים ואפשרויות יצירתיות לפיתוח מוסדות חב"ד בישראל ברוחניות ובגשמיות.

מזכיר הוועדה הרב אריאל למברג סיפר כי הוועדה הכינה תוכנית מרשימה של פתרונות יצירתיים בתחומים מגוונים שתביא ללא ספק בשורה לכל המוסדות על כל גווניהם.

בפתח הוועידה נשא דברים רב קהילת חב"ד ברחובות הרב מנחם מענדל גלוכובסקי שדיבר על הסכנות שבאינטרנט ועל החשיבות שבגלישה באמצעות "אינטרנט רימון" שנתנה חסותה לוועידה. הרב גלוכובסקי דיבר גם על חשיבות המפגש בו מתכנסים מנהלי מוסדות חב"דים רבים היושבים יחד לטכס עיצה, ושיבח את הנהלת אגו"ח על אירגון הוועידה. מנהלי המוסדות הפנו לרב שאלות במגוון נושאים, והוא השיב להם אחת לאחת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שמואל אבוהב, מנהל מחלקת מוסדות חב"ד בחברת אופק שהבטיחה מחירים נוחים למנהלי המוסדות וחסכון בקניית ציוד משרדי למוסדות חב"ד הציג בפני המנהלים את תוכניות חברת "אופק".

מנהל המרכז חינוכי חסידותי הרב נפתלי רוט נשא דברים על מצוקת החינוך לנוער חב"די שנפלט ממסגרות, והציע רעיונות מעשיים בנושא. הרב למברג הנחה דיון פתוח בין מנהלי המוסדות, והזמין את האורח, השר לחברה ומורשת ישראל משולם נהרי לשאת דברים.

השר נהרי דיבר על עבודתו כמחנך בישראל במשך שנים רבות, והזכיר את הצלחתו למנוע את קריסת תוכנית חפציב"ה הפועלת בקרב 44 בתי ספר במדינות חבר העמים לשעבר. השר נהרי דיבר בכאב על מכת הנשירה מבתי הספר ועל חשיבות וועידה בה מתכנסים יחד מנהלי מוסדות חב"ד ודנים בכובד ראש בהצדעת מוסדות חב"ד קדימה.

את האירוע מפיק מיכאל כפלין.