עיתון הפלס  (צילום: כיכר השבת)
אאא

המאבק בציבור הליטאי בין העיתונים 'הפלס' ו'יתד נאמן' לא פוסק: בימים האחרונים נשלחו מכתבים למנויי עיתון 'הפלס' - בבקשה לבטל את המנוי לעיתון ש"גורם למחלות".

הסיפור נחשף הבוקר (שלישי) על-ידי כתב גלי צה"ל יאיר שרקי. "לא מדובר במכתב רגיל שמבקשים לבטל מנוי, אלא במכתבים שכוללים איומים", דיווח שרקי.

הוא ציטט מספר מילים מהמכתב ששוגר למנויים: "מדובר בהצלת חיים, אלפים חולים במחלות קשות ואין בית שאין בו מת, מי שמחזיק בעיתון הפלס אין רפואה למכתו'".

שרקי דיווח כי גם הוא קיבל את המכתב לביתו, היות והוא מנוי לעיתון 'הפלס' במסגרת תפקידו ככתב בגלי צה"ל.

"בעוד כמה חודשים הולכים לבחירות על-פי הערכות", הוסיף שריקי, "בסוכות האחרון היה כינוס בסוכתו של הרב מנחם כרמל - מקום שלישי ברשימת דגל התורה, איש עסקים ומי שמחזיק כלכלית את 'הפלס'.

"במהלך הכנס סיפר שהוא הזמין סקר שלפיו אם הם רצים בנפרד (בנפרד מהפלג הבני-ברקי י.כ) הם 'עוברים' בבחירות. מדברים על ממש פילוג, בטח בבחירות המקומיות, אבל גם בבחירות ברשימה הארצית, ויכול להיות שהחרדים ירוצו השנה בשני ראשים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך, עלה לשידור יעקב פרידמן, מנהל לשכתו של מנחם כרמל. "המכתבים שאנשים מקבלים, מכתבי איומים זה אחד", אמר פרידמן, והוסיף: "אבל כל מי שמעז לפרסם ב'הפלס' מקבל מיד, באותו היום, מבול של טלפונים, איומים כאלה ואחרים, עם קללות ונאצות. כל מי שמקורב לכרמל מקבל הזמנות של פיצות לבתים, הטרדות של רמה של כיתה א'.

"אבל הם מגזימים ועברו לאלימות פיזית. הפ פינצ'רו לא מזמן את גלגלי רכבו של כרמל, מדובר באותם אנשים שזרקו את מנהלי ועורכי עיתון יתד נאמן מאז הקמתו.

"לא יכול להיות שהרב שטיינמן, שהוא מגדולי הדור, ישלח פרחחים להרביץ למנחם כרמל בפתיחת ישבת דגל התורה, נכנסנו לישיבה, כרמל נכנס ובאו להרביץ לו".

כשרזי ברקאי שאל האם פילוג זה יביא עד לפילוג גם בבחירות הקרובות ענה פרידמן: "חד משמעית, במידה ובדגל התורה לא יבינו שבחנה של הרב שמואל אוירבך יקבל נציגות שווה בשווה עם המחנה של הרב שטיינמן, אם לא יהי שוויון מלא, הציבור שלנו לא ישאר, יהיה לו נציגים בכנסת ובכל הרשויות כולל בבני ברק".