טוקר וסלע באולפן (צילום: עופר עמרם)
אאא

לקובי סלע ומנחם טוקר יש תוכנית שבועית ברדיו תל אביב, הרדיו שמזוהה אולי יותר מכל עם חילוניות ותל אביביות. בכל תוכנית הם מדברים על פרשת השבוע, מראיינים את הרב אברהם יוסף שמאיר בכל שבוע נקודות יהודיות, משמיעים מוסיקה יהודית ומראיינים גם אומנים דתיים, חרדיים וגם חילוניים וכאלה שמתחזקים.

אחת הפינות היותר פופולארית בתוכנית של קובי סלע ומנחם טוקר היא "כותרות הפרשה". קובי סלע נוטל שלוש נקודות מפרשת השבוע, מנסח אותן מחדש בשפה חדשותית מעודכנת, משחיל לתוכה הקשרים אקטואליים ומבסס את כל האינפורמציה התנ"כית על רש"י ומפרשים אחרים.

לקראת שמחת תורה קיבלו השניים "שי לחג", אפשרות להגיש שעתיים לכבוד שמחת תורה. ההפקה הייתה זריזה. במשדר הארוך שחולק לשניים התראיינו ודברו על מעלת התורה ואיך מתחברים לשמחה של תורה גם בלי להיות תלמיד חכם שורה של רבנים: הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, הרב מיכי יוספי מחוות יישוב הדעת, הרב צבי לאו, הרב זמיר כהן ואורחים נוספים.

בחלק הראשון שוחחו מנחם טוקר וקובי סלע גם עם שחקן טלוויזיה חילוני שמקפיד להביא בכל שנה את חבריו החילוניים להקפות השניות בכפר חב"ד ומיד אח"כ העלו את ימי ליפשיץ, יו"ר הכפר שסיפר על האירוע הססגוני והזמין את הציבור להגיע לריקודים.

אבל בשעה אחת בדיוק, עברה התוכנית טלטלה, עת החלה משודרת מהדורת חדשות 'וזאת הברכה'. מיד אחריה החל יומן חדשותי בו עברו המגישים מנחם טוקר וקובי סלע ממקום למקום ומכתב לכתב.

בתשעה מוקדים של סיפורים מהתורה משתתפים צבי יחזקאלי ואסף זוהר (חדשות 10), ידידיה מאיר (קול חי, ידיעות אחרונות), אפי טריגר (ערוץ הספורט) שרון טייכר וערן זרחוביץ (רדיו תל אביב), קרני אלדד, עינת ברזילי (NRG) וישורון תורג'מן (קול ברמה). התגובות ליומן המיוחד לא מפסיקות לחולל גלים. עושה רושם שהשניים פענחו את הדרך להגיע ללב החילוני בלי להתחנף ותוך כדי קידוש השם גדול.

מנחם טוקר וקובי סלע עושים יהודות ברדיו תל אביב