אאא

שעות אחדות לאחר מסע הלווייתו של החייל הבודד סמל ראשון מקס שטיינברג הי"ד, לוחם גולני שנהרג בלחימה ברצועת עזה, הגיעו הוריו אל הקומה הראשונה במלון 'קראון פלאזה', בירושלים, בכדי לשבת שבעה, אך מכיוון שהם אינם מתגוררים בארץ, מעטים היו המנחמים.

ברשתות החברתיות הופצו הודעות בהן נכתב כי על האזרחים להגיע לנחם את המשפחה, זאת בצירוף תמונת חד הניחומים שהיה ריק מאדם. אט אט החלו להגיע עשרות בני אדם, ובמהלך שעות הערב שרו הם "והקדוש ברוך הוא מצילנו, מצילנו, מידם. הקדוש ברוך הוא מצילנו, מצילנו, מידם".

זאבי שטרן, אחד המנחמים, סיפר ל"כיכר השבת": "היה ממש מרגש ומצער יחד להגיע לשם. מצד אחד אתה מגיע לנחם משפחה שאיבדה את בנה במלחמה ומצד שני אתה פשוט יכול להתרגש מהאחדות של עם ישראל. בקיצור, יצאתי משם ברגשות מעורבים".

בהלווייתו השתתפו למעלה משלושים אלף בני אדם, רוב ככל המשתתפים בהלוויה הם אזרחי מדינת ישראל שאינם מכירים את שטיינברג ונקראו לבקשת מתנדבים שקראו לציבור ללוות את החייל הבודד בדרכו האחרונה למנוחת עולמים.

אלי סטרן, בן 29 מלוד, שהגיע להלוויה סיפר: "הגעתי כדי לתמוך במשפחה אחרי ששמעתי ברשתות חברתיות שרוב המשפחה שלו לא בארץ. אני לא מכיר אותו אבל הרגשתי שאני חייב להיות כאן, כדי שההורים שלו שמגיעים מחו"ל ירגישו שכל העם עומד מאחוריהם ושמקס לא נפל לחינם".