אאא

אחרי 13 שעות של חקירה, ראש יחידת להב 433 לשעבר, ניצב בדימוס, מנשה ארביב, סיים את חקירתו אמש (ראשון), במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים וחקירתו צפויה להימשך היום. הניצב חשוד שקיבל טובות הנאה והעביר הדלפות של מידע רגיש לאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו.

חקירתו התאפשרה לאחר שהרב פינטו חתם על הסדר טיעון עם פרקליטות המדינה במסגרתה הוא העיד נגד ארביב. החקירה שתתחדש היום צפויה לעסוק בעדויות שנתנו אנשי הרב פינטו בנוגע לטובות ההנאה שלכאורה ניתנו לארביב וזאת בתקופה שבה כיהן כנספח המשטרה בארה"ב.

בעקבות חקירתו מסרו בתגובה פרקליטיו של ארביב: "לאחר הודעת המדינה לבג"ץ על כך שמידע שמסר הרב פינטו נבדק ונמצא לא מהימן, התבקש ניצב ארביב להגיע למשרדי מח"ש להמשך בדיקת מסכת הכזבים שפיזר הרב פינטו, כדי לייצר הסחה מהפרשה המרכזית שבה מואשמים פינטו ואנשיו בגניבת מיליוני שקלים מעמותה למען נזקקים וניצולי שואה. ניצב ארביב יציג בפני נציגי המשטרה מידע שהוא לבדו מצדיק את ביטול ההסכם עם פינטו".

בשבוע שעבר התחוללה דרמה כאשר פרקליטיו של הרב פינטו הודיעו במפתיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הם פורשים מהייצוג וזאת בשל כך שלטענתם הרב הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו. עם זאת, לצד הרב נשארו עורכי הדין איל רוזובסקי ובת-חן ליפסקי.

במסגרת העסקה, הרב פינטו יהיה עד המדינה כנגד ניצב ארביב ויודה במתן שוחד בפרשת אפרים ברכה וכן בניסיון למתן שוחד ובשיבוש מהלכי חקירה, כאשר בית המשפט יוכל לגזור עליו עד שנת מאסר.

כזכור, בערב יום כיפור, העניק האדמו"ר ראיון בלעדי ל"כיכר השבת", בו סיפר על השנה הקשה שחלפה, ההודאה על השוחד והטלטלות שעוברת המשטרה.