אאא

הרחבת מבצע "צוק איתן" ברצועה ויציאתו של צה"ל לפעולה קרקעית, הביאו לעליית מדרגה גם בפעילותם של שליחי חב"ד הפועלים מאז פתיחת המבצע בעידוד וחיזוק תושבי הדרום וחיילי צה"ל: היום יוצאים צעירי חב"ד ב'צו גיוס' בהול הפונה לכל חסידי חב"ד, לאו דווקא אלו המשמשים כשליחים רשמיים, להצטרף אל שליחי התנועה הפועלים ביישובי הדרום, ולסייע להם בהרמת המורל ורוח התושבים והחיילים הפרוסים בשטחי הלחימה.

"כל אחד יכול לסייע למגר את האויב!" נכתב במודעות הקמפיין, המפרטות את אפשרויות הסיוע מול האזרחים והלוחמים. בין השאר, נקראים החסידים להפעיל דוכני הנחת תפילין בבסיסים, להצטרף לביקורים במרחבים המוגנים, חלוקת ספרי תהילים וחוברות תפילה. "השאיפה היא להגיע יחד עם השליחים לאלפי בתי אב ביישובי הדרום, ולעודד באמצעים רוחניים וגשמיים את רוחו של כל חייל וחייל הנמצא בסמיכות לרצועת עזה", אומר יו"ר צעירי אגודת חב"ד, הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב.

אמנם הפעילות מתמקדת בפן הרוחני, אך למעשה, אותם חסידים עושים זאת תוך שהם מסכנים את חייהם וחושפים עצמם לירי הרקטות. למרבה הצער, דרור חנין הי"ד נהרג מפגיעה ישירה של פצצת מרגמה בעת שעסק בחלוקת אוכל לחיילים.

הרב אהרון פרוס, המתאם את פעילות צעירי חב"ד עם חיילי צה"ל ותושבי הדרום, אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי סכנת החיים אינה קשורה בהכרח למיקום הגאוגרפי: "אנחנו משתדלים להיזהר עד כמה שניתן. גם בתל אביב נופלים רקטות וגם במקומות אחרים ולכן בכל הארץ יש סכנה, לאו דווקא באזור גבול רצועת עזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "כשאתה נמצא שם, אתה עסוק עם העבודה - בפעילות עם האנשים, ולא חושב על שום דבר אחר". לדעתו של הרב פרוס, "צריך לעשות את שביל הביניים, לתמרן בין הכול".

את שליחותו בחודש האחרון מאז החלה ההסלמה ברצועת עזה מגדיר הרב פרוס כחיזוק. לדבריו, הוא מגיע לחזק ויוצא מחוזק: "אני מקבל כוחות מהם, אתה מגיע ומחזק אנשים ומקבל כוחות להמשיך הלאה. הפעילות הזו חשובה".

לפני 47 שנים, קרוב למלחמת ששת הימים, יצא הרבי מליובאוויטש בקריאה לזכות את חיילי צה"ל ואזרחים בקיום מצוות תפילין, והסביר כי "יש בהן סגולה להפיל פחד על אויבי ישראל כמו שכתוב בגמרא במסכת ברכות 'וראו כל עמי הארץ כי שם ה’ נקרא עליך ויראו ממך - אמר ר' אלעזר הגדול: אלו תפילין שבראש".

קמפיין ה"גיוס"
קמפיין ה"גיוס"