אאא

סרטון מזעזע של מסיונרים מכים בחור-ישיבה נחשף באחרונה באתר חב"ד און-ליין - COL על-ידי העיתונאי מנדי ריזל.

בחור-הישיבה צעד מתחנת האוטובוס בצומת רעננה לעבר ביתו. הוא רצה רק לפגוש את משפחתו לאחר שהיה ממושכת בישיבה בה הוא לומד בקרית-ספר.

אלא שלשני מסיונרים, רוסי בעל תעודת-זהות כחולה ותייר ממוצא אינדונזי בעל אזרחות הולנדית שהגיע הנה במסווה של טיול, היו תוכניות שונות לגביו.

שני המסיונרים הם חלק מזערי מעשרות מסיונרים שפשטו לאחרונה על איזור השרון במטרה ללכוד נשמות יהודיות, במסגרת פרוייקט ענק וחדש שעלותו 40 מיליון שקלים, לא פחות.

המסיונרים, שעברו על החוק בכך שניסו להמיר את דתם של עוברי-האורח, חשבו שהבחור התמים המופיע בסרטון כשהוא נאנק תחת ידיהם האימתניות, קשור לפעילי 'יד-לאחים' - אימתם של המסיונרים.

נימה של רעד נשמעה בקולו והוא חשש לדבר: "אני חושש לחיי. המשטרה עושה ממני צחוק. הם רואים חרדי ומזלזלים בי ואני כבר מיואש. אני מרגיש שאין לי הגנה ואין לי למי לפנות אם ירצו להתנקם בי", אמר בקול מעורר חמלה. קוראים לו נתי נ. והוא בן 21.

"ירדתי מהאוטובוס בצומת רעננה וראיתי אנשים עם שלטים המדברים על 'אותו-האיש'. כשהם ראו אותי, הם רצו לכיווני. לא הבנתי למה הם עושים את זה וברחתי מהם, כששניהם בעקבותי. במהלך המרדף הם צעקו לעברי 'דוס, דוס'. לבסוף, נגמר לי הכח והם תפסו אותי ונתנו לי מכות רצח. אנשים שעברו שם התעלמו, ורק אחד ניסה להתערב. הם, ברוב חוצפתם אמרו לו שבאותו בוקר תקפתי קשישה, ולכן הם מכים אותי..."

מכות בכל הגוף

שני המסיונרים, שלאחר-מכן התברר כי הם בעלי עבר של אומנויות לחימה, ניסו לתלוש את ידיו. כל אחד מהם תפס יד אחרת והם עיקמו אותה מאחורי הגב כדי שתנזק בצורה הקשה ביותר.

"אחר-כך הגיע מישהו וצילם", אמר בהתכוונו לסרטון הקצר המוצרף לכתבה. "הוא צילם את זה בפלאפון נייד ושמחתי שלפחות יש תיעוד ממה שהם עשו לי, אבל נגמר לו המקום בפלאפון בתום חמש-עשרה שניות".

שכנים ששמעו את זעקות השבר של נתי הזמינו משטרה. זו הגיעה ולקחה את השניים לחקירה, כשבסופה נאסר עליהם לצאת מביתם לחמשה ימים. "הגעתי לבית-הרפואה כשכל גופי דואב וכואב כאבי תופת בידיים, ברגליים, בחזה, בבטן, בכתפיים ובראש".

נתי אכן הובהל לבית הרפואה הקרוב, שם שהה עד שעות הבוקר שלמחרת, כשבמהלכן עבר בדיוקת מקיפות. למרבה הנס, הוא לא נפגע באבריו הפנימיים, אך גופו מלא במכות יבשות וכואבות.

הוא חושש לחייו, ובמדינת ישראל של שנת 2010 יש לו סיבה טובה לכך. "אחרי שהמשטרה הגיעה ניגשו אלי מסיונרים אחרים, צילמו אותי ואת החבלות שעלי והבטיחו לי שעוד נפגש. החוקר במשטרה אמר שאני לא אמין עליו במיוחד, וכך יוצא שאני יושב בביתי ולא מוצא את נפשי מרוב כאבים וחרדות, ושני המנוולים הללו ימשיכו להתסובב חופשי בעוד שלושה ימים.

"יש לי עוגמת-נפש רבה, אני כבר לא סומך על אף-אחד", הוא אומר. "איך יתכן שיגיעו לכאן תיירים במסווה של נופש, יתנו מכות ויעברו על החוקים מבלי שאף אחד ימנע זאת מהם"? הוא תוהה בצער. "אחרי שבועיים, המסיונרים האלימים חוזרים למאורות שלהם בחוץ-לארץ, ומשאירים כאן בארץ נשמות וגופים מוכים וחבולים. זו הפקרות. אתה חושב שהכתבה הזו תעשה משהו"? הוא שואל בתמימות.

הרב שלום-בער ליפשיץ, מנכ"ל 'יד-לאחים' מסר בשיחה עם COL, כי כעת נחשפו הפנים האמיתיות של המסיונרים שמציגים את עצמם כרודפי אהבה ושלום.

הוא ציין כי הוא מקווה שכעת יחוקק סוף-סוף "חוק המיסיון" המציע עד שלוש שנות מאסר למי שיתעסק בהמרת דת. "על החכ"ים הדתיים והחרדיים, ועליהם בלבד, מוטלת האחריות והמלאכה הזו. הדבר תלוי רק בהם ואני מקווה שבעקבות המקרה הזה הם יתעשתו במהרה", הוא אומר.