אאא

בימים אלו מסיימים לומדי התוכנית 'קניין משניות' של 'דרשו' את מסכת כלים, תוך כדי כך שהם נבחנים על מסכת זו.

בעז"ה בחודש הבא יחלו לומדי התוכנית 'קניין משניות' בלימוד מסכת אוהלות. במבחנים אלו זכאים להשתתף ולקבל מלגה אך ורק הנבחנים ב"קנין תורה" על הדף היומי'.

במסגרת תוכנית זו לומדים המשתתפים עשרים משניות מידי חודש מהמסכתות עליהם אין בידינו גמרות ונבחנים עליהם בעת המבחן בתוכנית הדף היומי, זאת על פי הוראת גדולי ישראל אשר סברו כי על מנת להשלים את לימוד הש"ס באופן מלא יש ללמוד גם משניות אלו.

כיום משתתפים בתוכנית זו מאות לומדים אשר חלקם מתגוררים ונבחנים בארצות הגולה.

עד היום סיימו משתתפי תוכנית לימוד המשניות את המשניות בסדר זרעים ונזיקין, עליהם אין תלמוד בבלי ומסדר טהרות מסיימים כעת הלומדים את שינון מסכת כלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאשר החלו לפני מספר חודשים לומדי התוכנית בלימוד סדר טהרות, החל הגאון רבי י. קורלנסקי שליט"א, ראש כולל טהרות שבבני ברק, לערוך ללומדי המשניות קובץ מראי מקומות מיוחד שנועד להקל על הלימוד ולהעמיק את ההבנה במסכתות אלו.

בקובץ המראי מקומות, אשר נשלח ללומדים בטרם הלימוד, קיים ביאור מיוחד שמסביר את המושגים הקשים שבסדר טהרות ותוספות שונות אשר מוסיפות טעם ומסייעות בלימוד המשניות.

כעת, לקראת תחילת הלימוד מסכת אוהלות אשר הינה מסכת מלאה בנושאים בהם ניתן להתפלפל, נשלחים לבתיהם של הלומדים קבצים מלאים ב'לומדות' ובהעמקה במסכת. ב'דרשו' צופים שלקראת תחילת לימוד מסכת אוהלות, יצטרפו מאות לומדים לתוכנית וישננו משניות מסדר טהרות.