אאא

כשבארץ הולכת ונבנת חומת-שנאה בין המגזר החרדי לחילוני, בעוד מסיתים, בעלי עניין, מוסיפים לה לבנה על לבנה - מנסים במשרדי הממשלה למצוא פתרון ל"מצוקת התעסוקה החרדית".

ב"דה מרקר" נחשף הבוקר כי המועצה להשכלה גבוהה יוזמת תוכנית שתסייע בשילובם של לפחות 3,000 סטודנטים חרדים חדשים בשורת מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ.

מי שנמנה על יוזמי התוכנית החדשה הוא שר החינוך, גדעון סער. סער בחן את הנתונים ולא הופתע לגלות כי רק אחוז אחד מכלל הסטונדטים בארץ הינם חרדים. מדובר במספר זעום של 1,963 חרדים בלבד - רובם המכריע בכלל נשים.

המטרה העיקרית של התוכנית היא להגדיל בצורה ניכרת את המעורבות החרדית במוסדות להשכלה גבוהה. "ככל שאחוז הסטונדטים החרדים יגדל, כך תיבלם מצוקת התעסוקה החרדית", מסבירים במשרד החינוך.

ואיך זה יקרה? בשלב הזה, לא מתוכננת הקמה של מוסדות נוספים. הסטודנטים החדשים ישתלבו במכללות בעלות זיקה חרדית, כמו מכללת בני-ברק, המכללה החרדית בירושלים ועוד.

במוסדות הללו, בסיוע תוספת תקציבית נאה באדיבות משרד החינוך, תוקמנה מגמות חדשות במגוון מקצועות: עבודה סוציאלית, קלינאות תקשורת וסיעוד. במשרד החינוך מודעים היטב לרגישות של המגזר החרדי והלימודים יתנהלו בהתאם לכך - ובהפרדה מלאה, כמובן.

בשבועות האחרונים מתחולל לינץ' תקשורתי נגד המגזר החרדי. שיאו היה בדבריו המבחילים של ראש-העיר תל-אביב, רון חולדאי. חולדאי הציע לשקול "מרד אזרחי נגד החרדים" ואמר כי הם משתלטים על הארץ. 

הטענה העיקרית של שונאי החרדים היא שהם נהנים מתמיכת המדינה, אולם לא נותנים לה דבר בתמורה. "תקימו מרכזי תעסוקה בריכוזים החרדיים, והציבור החרדי ילך לעבוד", משיבים להם עסקנים חרדיים.

העסקנים מדגישים כי ההוראה היא חד משמעית כלפי מי שלא עונה לקריטריון של "תורתו אמונתו" - לצאת ולעבוד.