אאא

המסע הפוליטי של חברי-הכנסת מסיעת 'דגל התורה' הליטאית, בקרב אלפי המצביעים הפוטנציאליים, "החרדים החדשים" כלשון ביטאון התנועה, ו"החרדים העובדים" כלשון מקורביו של יו"ר הסיעה, נמשך.

ל"כיכר השבת" נודע כי למרות ההתקפות הנמשכות של 'יתד נאמן' נגד "החרדים החדשים", הערב (ראשון) יגיעו חברי-הכנסת של הסיעה הליטאית אל העיר אלעד, בה מתגוררים עשרות משפחות, מבניה של התנועה, המאוכזבים מהיחס המשפיל אליהם בשל העובדה כי יצאו לעבוד ולא נותרו על ספסל הכולל.

הח"כים משה גפני ואורי מקלב יגיעו הערב לביתו של יזם נדל"ן מוכר המתגורר בעיר, וייפגשו עם כעשרה נציגים ממשפחות 'החרדים החדשים' המתגוררים בעיר.

גפני ומקלב ישוחחו עם התושבים על שילובם בסיעת 'דגל התורה', כאשר בתמורה הסיעה המקומית והארצית תדאג לאינטרסים שלהם ולדרישותיהם המוצדקות.

בשבוע שעבר, חשף הפרשן אבי בלום, בטורו ב'קו עיתונות', כי ח"כי 'דגל התורה' החלו לערוך מפגשים עם נציגי 'החרדים העובדים' בערים החרדיות, לקראת הבחירות הממשמשות ובאות והחשש כי מאות משפחות ידירו בבחירתם בקלפי את הסיעה החרדית.

לפי הדיווח של אבי בלום, במפגש הראשון שהתקיים בבני-ברק, הבהיר משה גפני: "אצלנו אין מושג חרדים חדשים. מי שמקבל מרות גדולי התורה - מקומו איתנו ולא ניתן להוציא ציבור שלם מחוץ למחנה".

בסיעת 'טוב', שהוקמה על-מנת לייצג את החרדים העובדים, תוקפים את סיעת 'דגל התורה', שטורחת להיפגש עם החרדים העובדים בעצמם ולא עם "נציגיהם", אנשי סיעת 'טוב'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בראיונות לכלי התקשורת, תוקפים נציגי הסיעה את אנשי 'דגל התורה' ובטאונם 'יתד נאמן'. עו"ד יחזקאל רוזנבלום, אמר אמש בראיון ל'קו החשיפות' כי "הקול קול גפני והידיים ידי יתד". לדבריו, הם מתוסכלים מההצלחה של 'טוב' ונשאר להם רק להשמיץ אותם.

עו"ד רוזנבלום הוסיף ואמר כי בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות סיעת  'טוב' תרוץ גם בירושלים, מודיעין עילית ואלעד לאחר שבבחירות האחרונות רצו בביתר ובבית שמש.

מסיעת 'טוב' אומרים כי "לא די בדיבורים בכדי לשנות את פני המציאות. אם אכן כנים דבריו של יו"ר דגל התורה עליו לתת להם ביטוי בשינוי משמעותי, החל מכתבות המופיעות בביטאון הרשמי המשקף את דעת מפלגתו, שם מוקעים החרדים העובדים ומכונים בשמות גנאי שונים, וכלה במוסדות החינוך המזוהים עם דגל התורה, שם לא ניתנת דריסת רגל לבנים ולבנות של אותם חרדים. תנועת 'טוב' שואבת עידוד מההישג הנוכחי ותמשיך לפעול לייצוג ולמעורבות מלאה של החרדים העובדים בכל הריכוזים החרדיים".

בסוף השבוע, פרסם 'יתד נאמן' מאמר מערכת ארוך "על קנאות וקיצוניות, 'חרדים חלוצים' ו'חרדים חדשים', בו הוא יוצא חוצץ ובבוטות נגד "החרדים החדשים", ומרחיב בסימני היכר ואבחנות המבדילים בין "הציבור החרדי השורשי לבין 'החרדים החדשים' למיניהם".