אאא

למרות שכלכלת העולם עוברת תקופה לא קלה, אוכלוסיית המיליארדרים הגיעה למימדי שיא. סקר חדש של מפקד המיליארדרים של UBS (Wealth-X and UBS Billionaire Census) , שפורסם היום, מראה כי השנה נוספו 155 מיליארדרים חדשים לרשימה – זוהי עלייה של 7% לעומת השנה שעברה. כיום עומד מספר המיליארדרים בעולם על 2,325.

מקורם של רוב המיליארדרים בעולם הוא ארה"ב. שם נוספו השנה 57 מיליארדרים למניין, כך מדווח CNBC.

אסיה ואמריקה הלטינית וכן האיים הקריביים הם מעוז נוסף של מיליארדרים.

"הקבוצה הצומחת בקצב המהיר ביותר בקרב המיליארדרים – במונחים של מקור ההון – היא כאלו שירשו רק חלק מכספם ואת היתר הרוויחו באמצעות יזמות אישית", נאמר בדו"ח. בנוסף מציין הדו"ח כי 63% מהחברות שבידי המיליארדרים הם בבעלות פרטית.

לעומת זאת, המגמות בקרב המיליארדרים בשווקים המתעוררים הן מעורבות – באפריקה ההון המצרפי של כל המיליארדרים ביבשת גדל אולם מספרם הכולל פחת, בעיקר בשל מצב סוציו-פוליטי בלתי יציב. מגמה דומה ניתן לראות במזרח התיכון.

ואף על פי כן, הונם המצרפי של כל המיליארדרים בעולם גדל ב-12% ל-7.3 טריליון דולר. סכום זה עולה על שווי השוק המצרפי של כל החברות הכלולות במדד הדאו ג'ונס למניות התעשייה.

נתונים נוספים מהדו"ח: הגיל הממוצע של המיליארדרים הוא 63, ושוויים הממוצע – 3.1 מיליארד דולר. רוב המיליארדרים לא הרוויחו את המיליארד הראשון לפני גיל 40.

כמעט 90% מהמיליארדרים הזכרים נשואים, 6% גרושים, 3% רווקים ואילו יתר ה-2% אלמנים. כמו כן, מיליארדרים זכרים עושים את כספם בעיקר בתחומי הבנקאות, התאגידים התעשייתיים, נדל"ן, ייצור וטקסטיל, ביגוד ומוצרי יוקרה.

ובאשר למיליארדריות – 65% מהן נשואות, 10% גרושות, 4% רווקות ואילו 21% אלמנות. הן פועלות בתחומים דומים למיליארדרים אולם בהבדל אחד משמעותי – רבות מהן פועלות בתחומי הפילנתרופיה והארגונים החברתיים.