אאא

העוול יתוקן? שעות אחרי הפרסום ב"כיכר השבת", גורמים במשרד הפנים אומרים כי מתנהלים מגעים מתקדמים להקמת שלוחה של משרד הפנים בעיר החרדית מודיעין עילית שעד כה נאלצו 60 אלף תושביה לכתת את רגליהם עד לירושלים.

הגורמים אומרים כי מסתמן שבתקופה הקרובה תתקבל החלטה על ידי הגורמים האמונים על כך במשרד הפנים במטרה שהתושבים יוכלו לזכות לשירות שניתן כמעט בכל עיר בעלת אוכלוסייה גדולה כמו זו של מודיעין עילית.

הצהריים (שלישי) פורסם ב"כיכר השבת" כי במודיעין מכבים רעות, יש סניף של משרד הפנים אך תושביה החרדים של מודיעין עילית לא יכולים לקבל במקום שירות והם מופנים למשרד הפנים בירושלים.

"הגעתי למשרד הפנים במודיעין ושם אמרו לי שאני צריך לנסוע לירושלים בשביל לקבל שירות כי הם לא מקבלים את תושבי מודיעין עילית", סיפר אחד התושבים בשיחה עם "כיכר השבת".

במוקד הטלפוני של משרד הפנים במודיעין אישרו כי אינם יכולים לקבל את תושבי העיר החרדית. כתב "כיכר השבת" שהציג עצמו כמי שאינו תושב העיר מודיעין, שאל האם ביכולתו להגיע ללשכת משרד הפנים בעיר, פקידה בשם עליזה השיבה כי הדבר בלתי אפשרי ונימקה: "כי אנחנו לא לשכה, אנחנו תת לשכה שנותנים שירותים אך ורק למי שמתגורר בעיר. אתה אמור לנסוע או לירושלים או שתחפש דרך מרכז המידע של משרד הפנים, הם יגידו לך לאן אתה משתייך".

"אין לי מושג למה לא פתחו במודיעין עילית", השיבה הפקידה לשאלתנו מדוע אין סניף דומה גם בעיר החרדית. לדבריה, במוקד מתקבלות לא מעט פניות מתושבי מודיעין עילית שאינם מקבלים שירות כתושבי במודיעין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"זאת לא הפעם הראשונה שאנחנו לא מקבלים תושבים לא רק ממודיעין עילית, גם לא מלפיד ולא מאורנים ולא מקבלים מכל הפריפריה שמסביבנו אלא אנחנו מקבלים רק את התושבים", היא מסבירה.

במרכז המידע של משרד הפנים הגיבו תחילה כי לתושבי מודיעין עילית "יש משרד הפנים במודיעין", לאחר שהודגש כי בלשכה במודיעין לא מקבלים אזרחים מהערים הסמוכות, השיבה הפקידה: "מודיעין עילית זה שייך לירושלים".

"אתה צריך לגשת למשרד הפנים בעיר אליה אתה שייך - מה שמופיע בתעודת זהות. מודיעין עילית שייך לירושלים", היא מסבירה. מדוע אין במודיעין עילית סניף, אך גם במרכז המידע לא ידעו להשיב.

הפקידה הבהירה כי ישנם מקרים בהם ניתן לקבל שירות בסניף במודיעין, זאת למרות שפקידת הקבלה בסניף השיבה נחרצות כי תושב מודיעין עילית לא יכול לקבל כל שירות בסניף. "בעיקרון לתעודות לידה אתה יכול להנפיק בכל לשכה אבל יכול להיות שבמודיעין זה רק לתושבי מודיעין מכבים רעות, אתה שייך לירושלים ולשם אתה צריך לגשת", אומרים במרכז המידע.