אאא

אנטישמיות נגד חרדים במזרח אירופה: במהלך השבת האחרונה שבתו כ-80 חסידי בויאן מישראל בעיירה מז'יבוז' שבאוקראינה בצילו של מייסד תנועת החסידות הבעל-שם-טוב זיע"א.

החסידים שהו במקום לרגל מסע בקברי צדיקים שהם עורכים בשל יום ההילולא של מרן רבי ישראל מרוז'ין שיתקיים הערב, כשהם מתעתדים לפקוד את ציונו בעיירה צ'רנוביץ.

כאמור, במהלך השבת שהו בני הקבוצה בעיירה מז'יבוז' אלא שתקרית אנטישמית חמורה העיבה על כל השבת וגרמה לתחושות קשות של פחד וחרדה בקרב האנשים.

בליל שבת פנו שני בחורים, חיים א. ויוסף ו. לצאת לתפילה בציון הקדוש, אך לתדהמתם יצאו לפתע שבעה בריונים מאחד הפאבים שבעיירה והחלו לרדוף אחריהם כשהם מנאצים ומקללים אותם "יהודים מסריחים, שובו לישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריהם, במהלך המנוסה הצליחו הפורעים לתפוס אותם והיכו אותם כשהם גורמים להם לחבלות קשות ולחתכים בגופם כשרק לאחר דקות ארוכות עזבו אותם לנפשם כשהם מדממים ופצועים.

בשיחה עם "כיכר השבת" מספר אחד מחברי הקבוצה על התחושות הקשות בעקבות האירוע החמור ואומר כי "חברי הקבוצה החליטו שלא להירתע מהאנטישמיות ולהמשיך במסע הקודש כרגיל".

"נכון שזה מפחיד ולא פשוט אך לא ניתן לפורעים האוקראינים לנצח אותנו ולגרום לנו להירתע", הוא אומר, "אנחנו בטוחים שגדולי הצדיקים הטמונים פה מגנים עלינו ושלא יאונה לנו כל רע".