אאא

מי שנכח בהיכל 'יד אליהו' ביום שני בערב, י' בניסן, חש את גדולתו של המעמד העוצמתי והמרשים שהתרחש לנגד עיניו. האולם הענק היה גדוש מפה אל פה בעשרת אלפים איש, שבאו מכל קצות הארץ, לחגוג את סיום המחזור השלושים של הרמב"ם היומי, שהתקין כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל.

את בימת הכבוד פיארו אדמו"רים, רבנים, ראשי ישיבות, ומשפיעים, ובראשם: כ"ק אדמו"ר מבויאן, כ"ק אדמו"ר מנדברונא, כ"ק אדמו"ר מסדיגורא, כ"ק אדמו"ר ממדוזיץ', כ"ק אדמו"ר מלעלוב, כ"ק אדמו"ר ממחנובקא, כ"ק אדמו"ר מפינסק-קרלין, כ"ק האדמו"ר מבוסטון, כ"ק אדמו"ר מלובלין, כ"ק אדמו"ר מסאסוב, כ"ק אדמו"ר מזוויל, ראש ישיבת צאנז שהגיע בשליחות אביו האדמו"ר מצאנז, הרב ישראל מנחם אלתר, חכם משה מיכלשווילי, רבם של יהודי גאורגיה, הרב משה יהודה לייב לנדא, רבה של בני ברק, הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, רבה של תל אביב הרב ישראל מאיר לאו, ראש ישיבת "מרכז הרב" הרב שפירא, הרב אברהם יוסף, רבה של חולון, שהגיע בשם אביו נשיא מועצת חכמי התורה הרב עובדיה יוסף, ועוד שורה ארוכה של רבני ערים, ראשי ישיבות, משפיעים, לצד אישי ציבור, ובהם שר הפנים אלי ישי ושר השיכון אריאל אטיאס.

גדולי התורה נשאו דברים במעמד וחיזקו את הקהל להמשיך בלימוד היומי ברמב"ם, ולהפיץ את התקנה בכל חוגי בית-ישראל. הרב וואזנר ציין בדבריו כי ספרו של הרמב"ם נפתח באמונה בבורא העולם ומסתיים באמונה בביאת המשיח, ועל כן לימוד הספר גם מחזק את האמונה בלב כל יהודי.

צעירי-אגודת-חב"ד, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, הצליחו בתוך זמן קצר להרים אירוע תורני מעורר השתאות, מתוך שאיפה לחזק את תקנת 'הרמב"ם היומי' ולהביע את הכבוד הראוי למייסד התקנה.

את המעמד הגדול הנעים בשירתו הזמר החסידי אברהם פריד. לפריד זו היתה סגירת מעגל מרגשת, שכן הופעתו הראשונה בארץ התקיימה בדיוק בחודש ניסן תשמ"ה, במעמד סיום הרמב"ם הראשון, שנערך בבנייני האומה בירושלים.

הפקת האירוע, שהתנהלה בסדר מופתי ובתיאום מלא של כל המערכות, נעשתה בידי מיכאל כפלין.

צילומים: ישראל ברדוגו, משה גולדשטיין.