אאא

שריל סנדברג, היא אחת מהנשים החזקות בעולם הטכנולוגיה. היא מספר 2 בפייסבוק ומנהלת התפעול הראשית של החברה. בנוסף, היא מדורגת כאחת הנשים החזקות והמצליחות ביותר בעולם העסקים, ונמנתה ברשימת מאה האנשים המשפיעים בעולם של מגזין 'טיים' האמריקני.

בראיון שהעניקה למגזין "פנימה" הדתי לאומי, היא סיפרה על הקשר שלה ליהדות ולישראל. סנדברג נולדה ב-1969 למשפחה יהודית, כאשר את ילדותה בילתה בישראל, זאת במסגרת עבודתו של אביה באוניברסיטת תל אביב. אביה, ג'ואל, ואמה אדל, נלחמו רבות למען אסירי ציון ומסורבי עלייה בברית המועצות לשעבר.

בשנות התיכון בחרה סנדברג ללמוד במשך שנה בארץ במכון אלכסנדר מוס שבהוד השרון. בשנה החולפת, הוציאה לאור את ספרה 'לפרוץ קדימה', שנמכר בלמעלה ממיליון עותקים ותורגם לשלושים שפות, כאשר את כל ההכנסות ממכירת הספר תורמת סנדברג לעמותות התומכות בנשים.

לדבריה, "הזהות היהודית שלי חשובה לי מאוד. אני חושבת שתפיסת המשפחה והקהילה היא מאוד עמוקה ביהדות. הערכים שגדלתי איתם הם חלק ממה שגרם לי לרצות לכתוב את הספר ולעזור להפוך את העולם למקום קצת יותר טוב, לא רק בשבילי אלא בשביל כל נשות העולם".

סנדברג מספרת ש"הרעיון של תיקון עולם, שמורכב מזיהוי של תחומים שיש בהם קלקול, עיוות או אי צדק והניסיון לשפר, לעשות טוב למען הכלל, זהו רעיון מאוד מעמיק וחשוב בעולם היהודי שהיה מאוד נוכח בבית שגדלתי בו".

לדבריה, "במשך כל ילדותי הוריי הדגישו שחשוב לחיות חיים עם משמעות ולעשות מה שאפשר כדי שהעולם יהיה טוב יותר. יש לי מקום מאוד חם בלב לישראל וליהדות".