ahrh purho  jhhy  kcbh  אביי רוזן..
"שער גוטנברג" בכניסה למוזיאון"מגילות ים המלח" התגלו ככל הנראה כזיוףדניאל הרץ
מוזיאון התנ"ך בוושינגטון נאלץ להודות, כי לפחות חמישה מ"מגילות ים המלח" ברשותו הן מזויפות ועל פי בדיקת מדענים ומומחים מגרמניה המאפיינים שלהן שונים מהמקור (מעניין)
האמן המופרע: תכננתי לגרוס את כל הציורהאמן המופרע: תכננתי לגרוס את כל הציוריאיר טוקר7
האמן האלמוני 'בנקסי' הידוע בפרובוקציות שלו, פרסם סרטון חדש של האירוע בו גרס חלקית בשידור חי תמונה בשווי יותר ממיליון יורו. בסרטון הוא מראה איך עשה את זה • צפו (מעניין)
כרטיסים של 'מגה מיליונס'הפרס בהגרלת 'מגה מיליונס' טיפס לשיאשירות כלכליסט6
הדיווח מגיע לאחר שגם בהגרלה שנערכה אתמול לא נמצא זוכה • במקביל, גם בהגרלת הלוטו המתחרה, 'פאוארבול', שתתקיים היום - עלה הפרס כבר ל-345 מיליון דולרים (מעניין)
הלחן איטלקי, העיבוד יהודיבלה צ'או: שיר הפרטיזנים בגרסת הכליזמריםחיה כהן6
שיר הפרטיזנים האיטלקי משנות ה-40 זוכה לאחרונה לפופולריות רבה ולשלל גרסאות, שקטות ומקפיצות. עניין של זמן עד שהוא קיבל גרסה "משלנו". צפו (ויראלי)
הבוקר: 13,260 עגורים באגמון החולה. צפוהבוקר: 13,260 עגורים באגמון החולה. צפוכיכר השבת3
הבוקר (ראשון) נספרו באגמון 13,260 עגורים, בספירה הראשונה לעונה. במקביל, חלט לפעול פרויקט עגורים שנועד לשמור על העגורים ועל השדות החקלאיים באזור (מעניין)
אילוסטרציהאחרי 14 שנות ציפייה: נסעה לאומן - ונפקדהאלי רוטמן27
כשהיא רגע לפני ייאוש והליך אימוץ ילד, נסעה תושבת כפר סבא להתפלל על קבר רבי נחמן מברסלב באומן שבאוקראינה, ומעט לאחר מכן הגיעה הבשורה הכל כך משמחת (מעניין)
אילוסטרציהמה עשתה אלפקה ברחובות בורו פארק? צפויוחנן בלייך6
תושביה החרדים של שכונת בורו פארק הופתעו לגלות בין רכביהם לא פחות מאלפקה שהסתובבה להנאתה והפריעה לתנועה • איך הגיעה החיה האקזוטית לבורו פארק? (בעולם)
גייסו 9 מיליון ש"ח ויצאו בריקודים סועריםגייסו 9 מיליון ש"ח ויצאו בריקודים סועריםכיכר השבת11
ישיבת 'הר המור' ערכה אתמול קמפיין 'צ'ריטי' במהלכו נאסף סכום עצום של 9 מיליון ש"ח מ-12 אלף תורמים. עם סיום הקמפיין יצאו בחורי הישיבה בריקודים סוערים • צפו (מעניין)
הכתובתירושלים - מימי בית שני; הכתובת נמצאה לראשונהדניאל הרץ2
בחפירות ארכיאולוגיות שהתקיימו ליד בנייני האומה בירושלים נמצאה כתובת עתיקה ונדירה במיוחד עם הכיתוב בעברית "ירושלים". הכתובת מוצגת כעת במוזיאון ישראל (מעניין)
החקיין, באולפןהחיקוי המושלם: מרן הרב עובדיה אצל טוקרכיכר השבת57
יוסף ברזל הגיע לאולפן 'קול חי', שם קטף את המקום הראשון בתחרות 'הגאון', כשחיקה את קולם של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף זצוק"ל, ושל הזמרים שוואקי ובן משיח. צפו (מעניין, מדיה)
החללית וויג'אר 2החללית 'וויאג'ר 2' תצא ממערכת השמשדניאל הרץ5
סוכנות החלל האמריקנית פרסמה כי החללית שנשלחה לפני 41 שנים לחקור את כוכבי הלכת הגדולים של מערכת השמש נמצאת על פי הסימנים בדרכה החוצה מהמערכת (מעניין)
ביקור מצולם בגלרייה של האמן רון כהן בצפתביקור מצולם בגלרייה של האמן רון כהן בצפתכיכר השבת
הצלם דוד כהן ערך ביקור מיוחד בגלריית "אומנות יהודית" של האמן רון כהן, בשדרת הגלריות, בעיר העתיקה בצפת , וחזר עם גלריה מרהיבה של הגלרייה. צפו בתמונות (מעניין, בארץ)
הציור במכירה הפומביתהציור נמכר במעל מיליון יורו ו... נגרס • צפודניאל הרץ8
האמן המסתורי 'בנקסי' הפתיע שוב את עולם האמנות כשגרם לגריסתה של יצירת אמנות שלו רגע אחרי שנמכרה במכירה פומבית ביותר ממיליון יורו, מול הקהל ההמום במקום (מעניין)
מסעדות בעיר אוסטיןעיר אסרה על מסעדות להשליך שאריות לפחיוחנן בלייך3
בעיר אוסטין שבמדינת טקסס בארצות הברית, החליטה העירייה כי בעלי מסעדות יצטרכו לתרום את השאריות לנזקקים, לבעלי חיים או להעבירן תהליכים אקולוגיים (מעניין)
השוטרים רדפו בתחנה אחרי... דביבון • צפוהשוטרים רדפו בתחנה אחרי... דביבון • צפוכיכר השבת13
במשך תשע שעות רדפו השבוע השוטרים בתחנת המשטרה בעיר בדפורד שבמדינת טקסס בארצות הברית אחר דביבון שנכנס לתחנה דרך הגג וסירב לצאת מהמבנה. צפו (מעניין)
צלם "כיכר השבת" מסכם את חגי תשרי. צפוצלם "כיכר השבת" מסכם את חגי תשרי. צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת2
מראש השנה ועד שמחת תורה, מיום כיפור ועד חג הסוכות, חיים גולדברג והמצלמה היו שם כדי לתעד את הרגעים היפים והמיוחדים של החגים. עכשיו, הוא מגיש גלריית סיכום (מעניין)
התמונה הביזארית בתחרותבתחרות הצילום הבינלאומית: פורים במא"שיוחנן בלייך33
צלמים מכל העולם הציעו את התמונות הטובות ביותר שלהם לתחרות הצילום העולמית של 'סוני' • בין צילומי הנוף, הדיוקן והארכיטקטורה המרהיבים - צפו בגלריה מפתיעה (בעולם)
שמחת חג ב'מרכז הרב' • צפו בהתלהבותשמחת חג ב'מרכז הרב' • צפו בהתלהבותיאיר טוקר29
כמידי שנה נערכה שמחת בית השואבה בישיבת מרכז הרב בירושלים בליווי תזמורתו של מוסא ברלין. צפו בריקודים הסוערים ובקהל שמשתתף בשירה במהלך הערב כולו (מעניין)
נדידת הסתיו: צפו בציפורים באגמון החולהנדידת הסתיו: צפו בציפורים באגמון החולהכיכר השבת1
מליוני הציפורים החלו במסע הארוך מאירופה לאפריקה, לרבות מהן אגמון החולה-קק"ל מהווה את אחד מאזורי העצירה הקריטיים, ולחלקן אף היעד המועדף להעביר בו את החורף. צפו (מעניין)
עטרת הטליתנמצאה עטרת הטלית של היהודים בגטו לודז'כיכר השבת8
מתחת לרצפת אחד מצריפי המגורים בגטו לודז', נמצאה עטרת הטלית בה התעטפו יהודים בתפילת יום הכיפורים, כשהיא מוכתמת בדם: "מדובר בתגלית מצמררת ונדירה" (אקטואליה)
הקמפיין המוזר של פסטיבל הפנדה הסיניהקמפיין המוזר של פסטיבל הפנדה הסיניכיכר השבת4
רק בסין עושים קמפיינים מוזרים וענקיים כאלה: בשבוע שעבר ברכבת התחתית בצ׳נגדו, במחוז סיצ׳ואן שמיתג את עצמו בתור ״מחוז הפנדות״ פוזרו בובות ברכבת התחתית כחלק מקמפיין הפרסום של הפסטיבל הבינלאומי של סיצ׳ואן ״פנדה ענקית״. צפו בתיעוד (מעניין)
'על השחיטה': התרנגולים כיפרו - ונשחטו. צפו'על השחיטה': התרנגולים כיפרו - ונשחטו. צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת41
שוק מאה שערים, יודע כעת הרבה דם, ולא כמטאפורה: מאות תרנגולים עוברים כבסרט נע תחת סכיני השוחטים, לאחר שסיימו לקיים בהם 'כפרות' בערב יום כיפור • תיעוד (יהדות)
קטיפת האתרוגים לקראת חג הסוכות. צפוקטיפת האתרוגים לקראת חג הסוכות. צפוכיכר השבת8
לקראת חג הסוכות הממשמש ובא, עם ישראל נערך בבניית הסוכות ורכישת ארבעת המינים. צפו בתיעוד מיוחד מקטיף האתרוגים בפרדסים במושב עזריה, לקראת החג (מעניין)
משעשע: כך ניסה החזאי להתמודד עם רוחות ההוריקן 'פלורנס' • צפומשעשע: כך ניסה החזאי להתמודד עם רוחות ההוריקן 'פלורנס' • צפוכיכר השבת12
הוריקן "פלורנס", שהגיע אתמול בסערה לחופי צפון קרוליינה בארה"ב והוביל למותם של 11 בני אדם, יצר גם רגעים קומיים. הביטו בחזאי מזג האוויר המנסה להתמודד בעוצמת הרוחות - ובאנשים שמאחוריו... (מעניין)
צפו בילדים הירושלמים מייצרים 'קוישיקלאך'צפו בילדים הירושלמים מייצרים 'קוישיקלאך'צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
לפני חג הסוכות מתחילים הילדים הירושלמים לשקוד על ייצור "אוגדני" ארבעת המינים מלולבים פסולים, ובשפה המקומית - קוישיקלאך. האוגדנים נמכרים לאחר מכן בשוק (מעניין)
אילוסטרציה"שיא גינס"? תקע בשופר 80 שנה ברציפותיוחנן בלייך9
סבו של עמיחי בנט, קשיש בן 97, משמש כבר 80 שנה ברציפות כבעל תוקע • כעת מבקש הנכד לרשום את סבו בספרן של שוברי שיאים • ומה הגיבה חברת 'גינס'? (מעניין)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20
ישראל קליין
ישראל קליין
אלף מילים & תמונה אחת / ישראל קליין
כ"ג באייר תשעו13
שמעון ליברטי
שמעון ליברטי
עשרת הנוסעים שהייתם שמחים לתלות...
י"ד באדר ב' תשעו27