%D7%A7%D7%..  GUNR TSO  GUNR TSO..  אדמה ושמים
כשמארק צוקרברג הדגים תקיעה בשופרכשמארק צוקרברג הדגים תקיעה בשופרכיכר השבת21
לקול בכי בתו הקטנה, שנולדה לו מרעייתו הנוכריה פריסילה צ'אן, ניסה צוקרברג היהודי, מייסד פייסבוק, להפיק קולות תקיעה משופר תימני מסולסל • צפו בתוצאה (מעניין, ברשת)
כפר יחלק 2,500 פרנק בחודש לתושביםכפר יחלק 2,500 פרנק בחודש לתושביםשירות כלכליסט1
את הפרויקט מובילה במאית קולנוע שוויצרית - ונרשמו אליו מעל 50% מתושבי הכפר. בניגוד לתוכנית להבטחת הכנסה שתושבי שוויץ דחו במשאל עם לפני שנתיים, המיזם בריינאו לא ימומן באמצעות כספי המסים - אלא על ידי מימון המונים ותרומות (מעניין)
תמונות השנהתשע"ח בעדשת המצלמה של חיים גולדברגאריאל ליבא וחיים גולדברג3
חיים גולדברג, צלם "כיכר השבת", מתרוצץ במהלך השנה בין אירוע אחד למשנהו, ומתעד תמונה אחר תמונה. עכשיו, הוא בוחר את תמונות השנה, אלו שמספרות סיפור מיוחד (מעניין)
הכתבות המטוקבקות ביותר בשנת תשע"חהכתבות המטוקבקות ביותר בשנת תשע"חכיכר השבת4
השלום הספרדי, המאבקים בש"ס והמאבקים של הפלג הירושלמי היו במרכז הכתבות שעוררו את הגולשים להגיב אליהן הכי הרבה, במקום הראשון דווקא נמצאת חב"ד (מעניין)
מצעד הכתבות הנצפות ביותר בתשע"חמצעד הכתבות הנצפות ביותר בתשע"חכיכר השבת
עשר הכתבות שהכי עניינו אתכם הגולשים בשנה האחרונה. האסונות הקשים, פטירת הגדולים וגם הסיפורים האנושיים שמצליחים שוב להגיע לראשות הרשימה בקלות רבה (מעניין)
ה"מזוזה"בתוך המזוזה: נייר כתוב בעט - ובסופו... 'אמן'אריאל ליבא8
המנהג הנפוץ, שאף מוזכר בהלכה, לבדוק את המזוזות לקראת ימי הדין, הוביל לגילוי תוכנה ההזוי של מזוזה אחת, שככל הנראה נקנתה מסוחר רמאי • "כשפתחתי - נדהמתי" (מעניין)
חנוכיה הוצבה במלון המפורסם באוסלו. צפוחנוכיה הוצבה במלון המפורסם באוסלו. צפוכיכר השבת1
בלב אוסלו בירת נורבגיה, בלובי מלון 'גרנד הוטל', בו נערכת מדי שנה המסיבה הרשימת לכבוד קבלת פרס נובל לשלום, הוצבה חנוכיית זהב, בגובה של כ-65 ס"מ. צפו בתיעוד (עולם)
הצינור התפוצץ והמים זרמו לגובה רב • צפוהצינור התפוצץ והמים זרמו לגובה רב • צפואריאל ליבא5
פיצוץ בצינור מים ראשי, המוביל לשכונות החדשות ברמת בית שמש, גרם לזרם אדיר של מים, במשך דקות ארוכות. המים טיפסו לגובה רב ועשרות סקרנים נעצרו לחזות בזרם (מעניין)
מנכ"ל העירייה חותם על היצירהאמנית חרדית עיצבה מתנת פרידה לברקתאבי רבינא10
"זאת אומנות יהודית, המבוססת לכל אדם בנפרד, לפי אישיותו ותפקידו", הסבירה הערב רות אטיאס את יצירתה המיוחדת - שהוגשה כמתנת פרידה לראש העיר היוצא של י-ם (מעניין)
אוספים כרטיסי מועדון? הכירו את "כרטיסמן"אוספים כרטיסי מועדון? הכירו את "כרטיסמן"דניאל הרץ2
חשבתם שיש לכם יותר מידי כרטיסי מועדון? תכירו את מר לו. הוא אולי נראה כמו תושב שנחאי רגיל אך הוא אוסף כרטיסי מועדון. לאחרונה, לו פירסם תמונה שלו מוקף באוסף שלו המורכב מאלפי כרטיסי מועדון שונים. כך, הודות לאובססיה שלו לאיסוף כרטיסי הנחה, הוא זכה בשם ״כרטיסמן״ (מעניין)
המגדלים לאחר ההתנגשותתיעוד חדש ומצמרר מאסון התאומים • צפויוחנן בלייך27
הצלם מארק לה-גנגה מ-CBS בתיעוד שטרם פורסם מהפיגוע המצמרר, במסגרתו נחטפו מטוסי נוסעים והוטסו לתוך צמד המגדלים המפורסמים של מרכז הסחר העולמי • צפו (מעניין)
בואינג 747 ג'מבו מטוס נוסעיםכך נולד הבואינג 747 ולימד אותנו כמה העולם קטןניצן סדן, כלכליסט
מטוס הנוסעים המפורסם, שהיה הגדול מסוגו במשך יותר משלושים שנה, הגיע לעולם כמעט בטעות; היצרנית לא האמינה בו - אך הוא זה שהציל אותה מפשיטת רגל. איך הפך למבשר מהפכת הלואו-קוסט, ואפילו ל"נשק של שלום"? (מעניין)
בדמעות ובכוונה: ה'מאקויה' בשירת קרליבךבדמעות ובכוונה: ה'מאקויה' בשירת קרליבךיאיר טוקר22
אלפי חברי קהילת ה'מאקויה' ביפן קיבלו לפני 70 שנה את הוראת מנהיגם "להכניס את השמים לארץ". מאז, הם שואבים הכל מתורת ישראל • צפו בתיעוד משירתם המרגשת (מעניין)
מגייסים כספים:  ציור מפנדה ב-560 דולרמגייסים כספים: ציור מפנדה ב-560 דולרכיכר השבת1
הפנדה יאנג יאנג, החיה בגן החיות של וינה, למדה להשתמש במברשת ולצייר ציורים קטנים. 100 מהציורים של יאנג יאנג עומדים למכירה במחיר של 560 דולר לציור. ההכנסות ילכו למימון הוצאת ספר על הפנדות בגן החיות של וינה (מעניין)
הקדימו והיכנסו לאווירת חג ה...סוכות • תיעודהקדימו והיכנסו לאווירת חג ה...סוכות • תיעודצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת1
כך בונים את הדפנות, ביניהם תשבו שבעה ימים. "כל דופן - בדיוק דקה עבודה", מגלה אחד העובדים בשכונת בית ישראל בירושלים • צפו בתיעוד (מעניין)
תיעוד מדהים: כך מכינים את הפרוכת • צפותיעוד מדהים: כך מכינים את הפרוכת • צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת9
במכונות וביד, עם חוטים, מספריים וסבלנות רבה, עמלות העובדות במפעל המיוחד במאה שערים להכנת פרוכות לארונות הקודש ולספרי התורה. צפו בתיעוד המדהים (מעניין)
אחת התמונותהתמונות הטובות של חיל האוויר המלכותייוחנן בלייך9
תחרות הצילום של חיל האוויר הבריטי - איזו תמונה היא המרהיבה ביותר?
ילדי החמד נלקחו לקיים  'שילוח הקן' • תיעודילדי החמד נלקחו לקיים 'שילוח הקן' • תיעודצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת7
ילדי תלמוד תורה סאטמר בשכונת גאולה שבירושלים, נלקחו היום לשיעור חי, הדגמה מעשית בשטח - בה לימדו אותם כיצד מקיימים את מצוות 'שילוח הקן". תיעוד (מעניין)
'אולטראסאונד' בכותל; הפתקים נשלפו במקל'אולטראסאונד' בכותל; הפתקים נשלפו במקלצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
לקראת סוף השנה, בוצעה ההוצאה המסורתית של פתקי המתפללים מבין אבני הכותל המערבי, ובאותה הזדמנות נערכה בדיקת עומק לחוזקן של האבנים, בעקבות נפילת אחת מהן. צפו (מעניין)
לאחר הנפילה: אבני הכותל המערבי נבדקותלאחר הנפילה: אבני הכותל המערבי נבדקותכיכר השבת3
לאחר האבן הגדולה שנפלה בכותל המערבי באזור עזרת ישראל, ברשות העתיקות לא לוקחים סיכונים והיום החלו בבדיקת אבני הכותל באמצעות מנוף מיוחד שהובא (מעניין)
המכונה החדשה לפיצוח אבטיחים • תיעודהמכונה החדשה לפיצוח אבטיחים • תיעודכיכר השבת11
מכונה חדשה ומיוחדת שפותחה בישראל מסייעת לפיצוח אבטיחים, הסרת הזרעים והגרעינים ויבושם בשמש • צפו בתיעוד מיוחד ומרתק מפעילות המכונה (מעניין)
לילה 'אלולי' בעיר העתיקה בירושלים • צפולילה 'אלולי' בעיר העתיקה בירושלים • צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת
חצות לילה של חודש אלול, המונים נוהרים דרך העיר העתיקה, לאמירת הסליחות ברחבת הכותל המערבי • צלם "כיכר השבת" חיים גולדברג צעד בעיר העתיקה ומגיש תיעוד מפעים (מעניין)
הסיני שמצייר על אלפי קליפות של ביציםהסיני שמצייר על אלפי קליפות של ביציםכיכר השבת1
פיי יונגצ׳ואן בן ה-80 מתגורר בשנגחאי ובמהלך 10 השנים האחרונות השלים אלפי ציורי מסכות של גיבורי סיפורים סינים מסורתיים על ביצים. תהליך היצירה הוא פשוט: פיי מכין את הביצה, מחורר אותה ומוציא את התוכן שלה בעזרת פיו. לאחר מכן, פיי צובע ומייבש את קליפות הביצה שהופכות ליצירות אומנות קטנות (מעניין)
מרדכי כהןמוכר תמונות הרבנים: "כן, גם חילונים קונים"אריאל ליבא14
בצומת כיכר השבת, התיישב מרדכי כהן, מוכר תמונות הרבנים הוותיק, לשיחה קצרה • "אני מוכר כאן כבר 20 שנה"; "תתפלא, אפילו חילונים קונים תמונות של רבנים" (מעניין)
כך מכינים את השופרות לראש השנה • צפוכך מכינים את השופרות לראש השנה • צפואריאל ליבא7
לקראת ראש השנה המתקרב, יצאו אריאל ליבא וצלם "כיכר השבת" חיים גולדברג למפעל שופרות, כדי לתעד את תהליך הכנת כלי המצווה באמצעותו ניזכר לטובה לפני ה'. צפו (מענין)
כך תופרים את בגדי ה"ווייסע קאפטען" • צפוכך תופרים את בגדי ה"ווייסע קאפטען" • צפוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
ווייסע קאפטען; כך נקרא בגד השיראין המיוחד שלובשים החסידים ב'ימים הנוראים' המתקרבים • הצצה למשפחה מ'זכרון משה', העוסקת בתפירת ותיקון הלבוש הייחודי (מעניין)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20
ישראל קליין
ישראל קליין
אלף מילים & תמונה אחת / ישראל קליין
כ"ג באייר תשעו13
שמעון ליברטי
שמעון ליברטי
עשרת הנוסעים שהייתם שמחים לתלות...
י"ד באדר ב' תשעו27