akvc,  jhhy  אביי רוזן..  אהרון ברוין
התקיפה - והדרמה שלאחריהמפחיד: הכריש הסתער ונשך בעורף הצוללןכיכר השבת5
הצוללן הוותיק לא חשב לסיים כך את הבילוי בים היפהפה שבאיים הקריביים: כריש התנפל עליו לפתע ונשך אותו בעורף שלו. חבריו זיהו בזמן את התקיפה, ומיהרו לטפל בו. צפו (עולם)
האספן החרדי שהתאהב ב...פרסות סוסיםהאספן החרדי שהתאהב ב...פרסות סוסיםצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת9
"כל אחת כזו, היא כמו הילד שלך בבית", אומר האספן החרדי מירושלים, שברשותו כבר אלפי פרסאות של סוסים ושעונים ייחודיים • חיים גולדברג, צלם "כיכר השבת" - התרשם (מעניין)
מגדל פיזה איטליה שיפוץלידיעת המטיילים: מגדל פיזה התיישר עוד קצתשירות כלכליסט1
בשני העשורים האחרונים התיישר המגדל ב-4 ס"מ - בנוסף לצמצום בהיקף 40 ס"מ לאחר עבודות השיקום בין השנים 1990 ל-2001; מומחה: "יש לנו סיבות טובות להאמין שהמגדל יכול לשרוד לפחות 200 שנים נוספות" (מעניין)
פותח תיאבון: סיבוב הטשולנט של 'ליל שישי'פותח תיאבון: סיבוב הטשולנט של 'ליל שישי'צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת20
'בית ישראל' מלאה בשעות אלו בצעירים רבים המידפקים על סירי טשולנט מהבילים, בתקווה כי נותרה בהם כדי מנה הגונה. הצלם חיים גולדברג התאפק - והתרכז בצילום • גלריה (מעניין)
הסוכרייה וה"פשששססס": הזקן שפקח את עיניהסוכרייה וה"פשששססס": הזקן שפקח את עיניאריאל ליבא6
כשכתבנו נפגש היום לראשונה בזקן חרוש הקמטים, בעת נסיעה באוטובוס, הוא ניסה לתפוס ממנו מרחק, אך תוך כמה דקות נחשף האיש כפיקח להפליא: סוכריה - ולקח בצידה (טור)
מוטי שטיינמץבזכות מוטי שטיינמץ: גויה התבררה כיהודיהחזקי שטרן37
שיריו של הזמר מוטי שטיינמץ הביאו לחשיפת יהדותה של אישה גויה, "אני פשוט משוגעת עליו", אמרה הגויה לשליח האדמו"ר מקרלין לקייב המספר את מה שהתרחש (מעניין)
אילוסטרציהבבטן לוויתן מת: כפכפי אצבע ו-115 כוסותיוחנן בלייך
פעילים שבדקו לוויתן מת באורך 9.5 מטרים שנשטף לחופי אינדונזיה, גילו בבטנו גוש ענקי של פסולת פלסטית • בכירים באינדונזיה: נפעל לצמצום השימוש בפלסטיק (מעניין, בעולם)
הקופסה הנדירהנחשפה קופסת סיגריות שהצילה חיים בגטוכיכר השבת4
קופסת סיגריות מכסף אמיתי שהייתה שייכת למנהל בית הסוהר בגטו לודז' נמסרה למרכז "שם עולם" ע"י פולני שהחזיק בה במשך עשור בביתו לאחר שמצא אותה (מעניין)
התליון הייחודיתליון שענדה המלכה מארי אנטואנט נמכר במחיר שיאשירות כלכליסט2
התכשיט בדמות תליון פנינה ויהלום שענדה סביב צווארה המלכה הצרפתית לא נראה בציבור במשך יותר מ-200 שנה. המכירה הפומבית נמשכה 14 דקות בלבד והרוכש שילם מחיר הגבוה פי 18 מהערכות מוקדמות. בכמה נמכר התכשיט? (מעניין)
מתוך התיעודדרך מקורית לחצות גשר רוסי - נכשלה • צפויוחנן בלייך2
מספר אנשים שרצו לחצות גשר המיועד למכונית בלבד, נתפסו על ידי מאבטחים כשהם נוקטים בתעלול מקורי במיוחד • צפו בתיעוד המשעשע מהעיר וולאדיווסטוק שברוסיה (ויראלי, בעולם)
ה'דוקטור' מהבוכרים מפנה את מחסן החנוכיותה'דוקטור' מהבוכרים מפנה את מחסן החנוכיותצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
'ד"ר שבתי', משכונת הבוכרים בי-ם, מחזיק באוסף עצום של חנוכיות: יש לו יותר מ-5000 כאלו, אותן ליקט מכל הגלובוס. כעת, הוא מתחיל לנקות ולסדר את המחסן העמוס. צפו (מענין)
שופכים דלקהתגלה תיעוד חדש ומזעזע מ"ליל הבדולח"כיכר השבת58
יהודיה אמריקאית מצאה בבית סבה, שנלחם במלחמת העולם השנייה, אלבום תמונות ובו תיעוד לא מוכר, אך מזעזע במיוחד של ליל הבדולח בו נשרפו בתי כנסת ברחבי גרמניה (מעניין)
האברך החסידי שמשקיע את נשמתו בסופגניותהאברך החסידי שמשקיע את נשמתו בסופגניותצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת36
אלפי סופגניות עוברות תחת ידיו של ר' שלוימה ממאה שערים, אבא לילדים, שזה כעשור שקוע בתקופה הזו ב'ביזנס' של אפיית סופגניות הנחטפות אל פיהם של רבים • גלריה (מעניין)
הבוקר באגמון החולה: 52 אלף עגורים. צפוהבוקר באגמון החולה: 52 אלף עגורים. צפוכיכר השבת
הבוקר (רביעי) באגמון החולה של הקרן הקימת לישראל נספרו 52,000 עגורים. בקק"ל מציינים כי זה מספר העגורים הגבוה ביותר שנספר. צפו בווידאו מהעגורים באגמון החולה (מעניין)
שלב אחר שלב: כך מכינים תפילין • תיעודשלב אחר שלב: כך מכינים תפילין • תיעודכיכר השבת5
במשך שעות ארוכות עמלים סופרי הסת"ם ובוני הבתים על כל תפילין ותפילין. הצלם דוד כהן יצא למקום הכנת התפילין ומגיש תיעוד, שלב אחר שלב, מתהליך הכנת התפילין. צפו (מעניין)
הסנדלר הוותיק: אני עוזר למשפחות העניותהסנדלר הוותיק: אני עוזר למשפחות העניותצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת7
יוסף, בן ה-84, הוא סנדלר למעלה מ-20 שנה במאה שערים. "יש משפחות עם 12 ילדים, שאין להן כסף לקנות נעל חדשה, אז הן באות אלי שאתקן להן את הישנות". צפו בתיעוד (מעניין)
הגברת הראשונה בפרמידות במצריםכיצד בוזבזו 95 אלף דולר בשש שעות בלבד?דניאל הרץ1
95 אלף דולר בשש שעות בלבד, זה הסכום ששילמו האמריקנים למלון המצרי, בעת ביקורה של מלניה טראמפ בחודש שעבר במדינה. בבית הלבן לא מכחישים זאת (מעניין)
אייכמן האב במשפטונחשפו בניו הנאצים של הצורר אדולף אייכמןדניאל הרץ7
העיתון הבריטי, ה'דיילי מייל', התחקה אחר גורלם של ארבעת ילדיו של הצורר הנאצי שנתלה למוות בישראל. מתברר כי שלושת הגדולים נותרו נאמנים לאביהם ולנאציזם (מעניין)
למכירה: תיעוד עם חתימת אובמה מהמבצע ההיסטורילמכירה: תיעוד עם חתימת אובמה מהמבצע ההיסטוריכיכר השבת2
זוכרים את התצלום המפורסם מלכידת בן לאדן? מעוניינים? כעת הוא מוצע למכירה (מעניין)
מבהיל: האדמה פערה את פיה ו-2 הנשים נבלעומבהיל: האדמה פערה את פיה ו-2 הנשים נבלעואלי רוטמן30
המדרכה התמוטטה באמצע שיחה ערנית בין שתי נשים בטורקיה, ובלעה אותן. אך בנס הן חולצו בפגיעות קלות בלבד • צפו ברגעי הדרמה המפחידה, כפי שתועדו בבירור (אקטואליה)
הדמייה של ה'טיטאניק'בשנת 2022: הפלגת הבכורה של טיטאניק 2יוחנן בלייך10
כבר ב-2013 הכריזה חברת הספנות 'בלו סטאר ליין' על יצירת העתק של 'ספינת החלומות' ההיסטורית, אך מטעמים פיננסיים התעכב הדבר. כעת הבנייה בעיצומה • 100 שנה (מעניין)
מימין התמונה החדשהתמונה חדשה של החתם סופר נחשפה • צפוכיכר השבת39
אנו מכירים את דמותו של אחד מגדולי הדור לפני כ-200 שנה, החתם סופר, בצורה מסוימת, מתברר כי ככל הנראה היא אינה מדויקת וכעת נמצא ציור מדויק יותר של החתם סופר (מעניין)
תהלוכת הבחירות היצירתית בביתר • צפותהלוכת הבחירות היצירתית בביתר • צפואריאל ליבא23
בשעות הצהריים של ערב שבת, התקיימה 'תהלוכת רכבים' למען ג' ומועמדותו של ראש העיר מאיר רובינשטיין - בביתר עילית. השיא: טרקטור מקושט וחיפושית מאספנות (מעניין)
הצצה נדירה: ווידאו מירושלים לפני 90 שנההצצה נדירה: ווידאו מירושלים לפני 90 שנהכיכר השבת31
צוות של רשת הטלוויזיה האמריקנית 'פוקס' הגיע לפלסטינה בשנים 1926 ו-1929 • לפניכם קטע שצולם בדיוק היום, ט"ז חשוון - בשנת תר"צ, מתוך רחובות ירושלים העתיקה (מעניין)
כרטיס ההגרלההאם יש רק זוכה אחד ב-1.6 מיליארד דולר?כיכר השבת5
דיווחים לא רשמיים בארה"ב טוענים כי יש זוכה בפרס הגדול בהגרלת הלוטו. הפרס שעומד על 1.6 מיליארד דולר הוא שיא של כל הזמנים. במידה ולא יהיה זוכה הפרס יגדל עוד (בעולם)
הגשרסין: נחנך הגשר הימי הארוך בעולם • צפויוחנן בלייך2
אורכו של הגשר הוא 55 ק"מ, והוא נבנה מ-400 אלף טונות פלדה (משקל השווה ל-60 מגדלי אייפל) • הגשר יכלול מנהרה תת ימית ומצלמות שילשינו על נהגים מפהקים (מעניין, בעולם)

מעניין

מעניין בכיכר השבת - כל הסיפורים המעניינים, המוזרים והמיוחדים ביותר שאספנו במיוחד בשבילכם מהרשת. סרטונים ויראלים תמונות ובקיצור כל מה שויראלי ומעניין. כתבות מעניינות

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייט
י"א בחשוון תשעח20
ישראל קליין
ישראל קליין
אלף מילים & תמונה אחת / ישראל קליין
כ"ג באייר תשעו13
שמעון ליברטי
שמעון ליברטי
עשרת הנוסעים שהייתם שמחים לתלות...
י"ד באדר ב' תשעו27