אאא

מארגני מחאת האוהלים שוקלים לדחות את העצרת המרכזית במוצאי שבת בעקבות פיגועי הטרור שאירעו היום (ה') בדרום. זאת, במקביל לדחייה בהפגנת המתמחים במשפטים ובחשבונאות, הפגנה שהייתה אמורה להיערך הערב בכיכר הבימה.

מוקדם יותר היום הודיעו מפגיני האוהלים כי החליטו לא לקיים בסוף השבוע הקרוב עצרת מרכזית בתל אביב ובמקום זאת, להגיע עד לבית ראש הממשלה בירושלים ולהפגין מולו. התכנסות לפני העצרת אמורה להתקיים במאהל בגן הסוס בירושלים ומשם אמורה לצאת צעדה לכיוון בית ראש הממשלה בסמוך לכיכר פאריז בשעה 22:00. עם זאת, כאמור, מפגיני האוהלים שוקלים לבטל כעת את העצרת.

בתוך כך, בתגובה לדבריו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, למפגינים שהגיעו אל ביתו אמרה היום סתיו שפיר ממובילות המאבק כי מדובר בהתייחסות שאיננה במקומה: "זה מעציב אותי לשמוע את הדברים. אם הממשלה מאמינה בדבר אחד בעוד העם צועק ברחובות דבר אחר, מדבר על מצוקות קשות. אולי חברי הממשלה צריכים להסתכל סביב ולבדוק האם הם נמצאים במקום הנכון. האם בכלל מגיע להם לעמוד בראש העם, ובראש ציבור שלם שהם לא מסכימים עם רצונותיו".

גם איציק שמולי הגיב היום לדברי גבאי: "מצער אותנו שהפקיד הבכיר ביותר במשרד רה"מ מסיט את השיח לדיון מפלגתי וכך מעביר את תחושתיו האמיתיות של ראש הממשלה שלא מעוניין ולא מוכן להקשיב לרחשי הלב של העם שכוללים תחושות מן הימין ומן השמאל , דתיים וחילוניים כאחד. אנחנו הסטודנטים מונעים מתוך אחריות לאומית. אין לנו שאיפה להוריד את הכלכלה על ברכיה אלא להרים את החברה מהריסותיה. המטרה שלנו היא לגרום לממשלה ליישם פתרונות אמיתיים ושורשיים, בתחומים של דיור, חינוך, רווחה ועוד. ניתן לשלב בין שוק חופשי וכלכלה אנושית, כפי שקורה במדינות מפותחות בעולם, אבל לשם כך ראש הממשלה חייב להכריע ובינתיים כל הסימנים מראים שהמנדט שנתן לפרופ' טרכטנברג הוא צר ולצרכי קוסמטיקה בלבד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי ההערכות, הוציאו עד כה הסטודנטים כחצי מיליון שקל על המאבק, בעיקר על לוגיסטיקה. היום הוקמה עמדת תרומות רשמית במאהל רוטשילד וזאת במקביל לאיסוף תרומות שנעשה דרך אתר ההתאחדות באינטרנט. כחלק מהכנה להמשך המאבק וההבנה כי ככל הנראה הוא יישמך עוד זמן לא קצר קיבלו הסטודנטים גם עזרה כספית לא מבוטלת מאיסתא בגובה 1.7 מיליון שקל כאשר דירקטוריון חברת התיירות אישר אתמול הענקת דיבידנד לטובת מימון המחאה. כידוע, התאחדות הסטודנטים מחזיקה בכ-35% ממניות החברה.

לקראת סוף השבוע מתכננים במטה המאבק מספר אירועים ברחבי הארץ. מחר מתוכננת לצאת שיירת מכוניות מתל אביב לבאר שבע כאשר מאוחר יותר אף תגיע לירוחם שם מתוכננת עצרת בשעות הצהריים המאוחרות. שיירת המכוניות עתידה לצאת מחניון רידינג בתל אביב בשעה תשע בבוקר.

גם ביום ראשון מתוכננת פעילות, הפעם באריאל, שם מתוכנן להיערך בשעות הערב פאנל חברתי במרכז האוניברסיטאי המקומי שיעסוק במחאת האוהלים, בצדק חברתי וביוקר המחיה. בין המשתתפים הצפויים: חבר הכנסת איתן כבל, יו"ר מר"צ לשעבר משה רז, מנחם בן, ראש עיריית אריאל רון נחמן ומנכ"ל העיריה, חנה גולן.