אאא

משלחת מכובדת של רבני חב"ד נפגשה עם מרן הגר"ע יוסף בכדי להזמינו למעמד הגדול של סיום הרמב"ם, ביום שני הקרוב בהיכל יד אליהו בתל-אביב. במעמד ישתתפו אדמו"רים, רבנים ואישי-ציבור. הזמר אברהם פריד יופיע במעמד.

בתחילת הפגישה דיבר הגר"ע יוסף על מעלת ספרו של הרמב"ם, שכל בית ישראל הולך לאורו ושספריו הם "סולת נקייה". בהמשך לזה אמר: "אשריכם ואשרי חלקכם. תעמוד לנו זכותו של האדמו"ר מליובאוויטש שעשה את הדברים האלה. הוא יחיד בדור בהרבצת התורה בישראל. לא קם כמוהו. עד עכשיו כל העולם כבודו. כל יושבי תבל נענים לבשורתו.

"הגמרא אומרת שהקב"ה יודע שהצדיקים מועטים, ושתלם בכל דור ודור. והוא (האדמו"ר) שתל את התלמידים שלו ותלמידי-החכמים שלו בכל מקום. אין מקום בעולם שלא הוגים בתורת ה' הודות למפעלו.

"זכותו תעמוד לנו, שגם אנחנו נלך בדרכיו, להגדיל תורה ולהאדירה, כי הם חיינו ואורך ימינו. התורה מחיה אותנו.

"והרמב"ם ע"ה הוא נר לרגלינו. הפסקים שלו, אנחנו לא זזים מהם ימין ושמאל".

לאחר שהרבנים הזמינו את הגר"ע להשתתף במעמד הגדול של ביום הרמב"ם בהיכל 'יד אליהו', השיב הגר"ע יוסף: "כמה שמחה יש לי שאני אבוא! אבל זה תלוי ברופא. נקווה שהוא ירשה, ואני אבוא בשמחה רבה. כבוד גדול הוא בשבילי שאני אבוא. בשמחה רבה".

הגר"ע סיים בברכה: "אשרי חלקכם ומה נעים גורלכם, שאתם חוסים בצילו של אותו צדיק, הולכים בדרכיו, להגדיל תורה ולהאדירה, לזכות את הרבים".

צילום וידאו: באדיבות אתר חב"ד COL.