אאא

לפנות בוקר (חמישי) נסתלק לבית עולמו הרב שמואל אפשטיין זצ"ל, איש אמונם ומקורבם של גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ח קנייבסקי, והוא בן 84 בפטירתו.

רבים מהמספידים והמבכים את הסתלקותו של הרב אפשטיין מזכירים שוב ושוב את התקשרותו העצומה למרנן ורבנן גדולי ישראל זצ"ל ושיבל"א ובראשם מרנן בעל ה"קהילות יעקב" זצ"ל ששימש כנהגו וכן עם בנו מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שאף אליו היה מקורב ביותר.

בני משפחתו מספרים בהקשר זה סיפור מפעים ומיוחד המלמד במשהו על עוצמת הקשר הרוחני בינו לבין הגר"ח קנייבסקי.

שבתקופה האחרונה נחלש הרב אפשטיין וחלה ואף אושפז בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. הגר"ח קנייבסקי הגיע מספר פעמים לבקרו וכך גם הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

 (צילום: יהודה פרקוביץ')
הגרי"ג אדלשטיין בביקור חולים אצל הרב אפשטיין לפני כחודש (צילום: כיכר השבת)

לדבריהם הרב אפשטיין סבל ממים בריאות כמה פעמים בתקופה האחרונה, כשבכל פעם הדבר גרם לחשש ממשי לחייו.

בני המשפחה הנפעמים מספרים כי בכל אותם פעמים ניגשו מיד למרן הגר"ח קנייבסקי להזכיר את שמו לברכה ולרפואה ורבי חיים הבטיח ברוגע כי הוא "יעבור את זה", ואכן בנס ופלא בכל פעם התגבר גופו של הרב אפשטיין ברגע האחרון על הבעיה והיא חלפה לתקופת מה.

אמש, חזר הדבר שוב ונשנה כשהיה לדברי הרופאים סכנה ממשית לחייו וכשהזכירו את שמו אצל מרן הגר"ח הוא פרץ בבכי במשך דקות ארוכות ולא בירך כפי שעשה זאת בפעמים הקודמות.

בני המשפחה והמקורבים ההמומים הפצירו במרן לברך את החולה אולם מרן שתק ובכה. "באותו רגע הבנו שמשהו אינו כשורה וכי מה שהיה כבר לא ישוב", מספרים ברטט בני המשפחה.

"לפנות בוקר התבשרנו על הידיעה המרה כי ראש המשפחה הרב שמואל אפשטיין נלקח לבית עולמו", הם מוסיפים בעצב.