אאא

מבצע צוק איתן - הפסקת אש: מפקד בעז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאי של חמאס, מכחיש את הטענות בישראל כי חוסלו רוב המנהרות של החמאס וטוען כי בידיהם מנהרות שבאמצעותם יוכלו לחדור לישראל.

בראיון לעיתון 'טיימס' הבריטי אומר המפקד שמכונה בראיון אבו ליית' כי "הישראלים צריכים להרגיש את הכאב של הפלסטינים. עליהם לדעת כי כל עוד אין ביטחון בעזה, גם להם לא יהיה ביטחון".

באשר לטענות צה"ל והדרג המדיני כי הושמדו רוב המנהרות של החמאס, אומר המפקד בראיון כי "יש לו עוד מנהרות, נוכל לחדור לישראל שוב". עם זאת, הוא הודה כי חלק מהמנהרות "התמוטטו באופן חלקי".

לדברי אבו ליית', את המטרים האחרונים של המנהרות בתוך שטח ישראל חופרים ברגע האחרון, רגע לפני הפעולה. "רק צוות קטן של מהנדסים עם מפות סודיות יודע את הכיוון בהם נחפרו", הוא מספר.

המפקד מהזרוע הצבאית של חמאס טוען כי הארגון ערוך להמשך הלחימה במידה והפסקת האש תיכשל. "אנו ערוכים לקרב ארוך, אנחנו יכולים לפגוע בערים שעדיין לא פגענו בהם במלחמה הזו. יש לנו מספיק רקטות, יותר משהאויב מסוגל לדמיין. השתמשנו רק ב-10% מאנשי הכוח שלנו. אלפים נוספים ערוכים וממתינים", הוא מאיים.

יצוין כי דבריו של המפקד אבו ליית' מקבלים חיזוק בכתבת וידאו שצילם כתב אל-ג'זירה במנהרה ברצועת עזה ולדבריו ממוקמת סמוך לגבול.

צפו בכתבה של אל ג'זירה: