אאא

שעות אחדות אחרי פרסום התיעוד ב"כיכר השבת" בו נראה בלש בועט במפתיע בפניו של בחור מישיבת פוניבז', בעת מחאה קולנית בגבעת הישיבה נגד מעצר שלושה תלמידים מ"פלג המחבלים" של הגר"ש מרקוביץ, שנעצרו בחשד למשעי אלימות בישיבה, מפקד המשטרה מודיע כי יחקור את האירוע.

בשיחה עם "כיכר השבת", ניצב-משנה, שמעון לביא, מפקד מרחב דן במשטרה, הגיב על מעשיו של הבלש וקרא לנפגע להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים.

"לא ראיתי את הסרטון אבל אם זה נכון הנושא צריך להיבדק על-ידי מח"ש", אומר נצ"מ לביא, "אפס סובלנות לאלימות נוגע גם לאנשי החוק ולא רק לאזרחים. אנחנו צריכים להוות דוגמה אישית. הם יכולים לגשת ולהתלונן במח"ש".

מפקד המשטרה מוסיף ומבהיר כי יטפל בכך בעצמו: "אני לא אחכה שמישהו שיגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים ואטפל בזה בעצמי".

צפו: בלש המשטרה בועט בפניו של הבחור

באשר למעצר עצמו, אמר מפקד המשטרה כי "המעצרים בוצעו בעקבות אלימות מיותרת. אלימות הכוללת תקיפות, גרימת נזק והצתות, גניבות. יש כאן אלימות ואנחנו עושים סוף לזה. המעצרים הללו קשורים למעצרים שבוצעו בשבוע שעבר ומעצרים שנבצע בימים הקרובים".

במהלך הלילה (שלישי) פשטו כוחות משטרה על גבעת הישיבה ועצרו לפחות שלושה בחורים מפלג "המחבלים" בראשות הגר"ש מרקוביץ, החשודים כנראה במעורבות במהומות והתקיפות בשבוע שעבר בישיבה, כפי שהבטיח מפקד המשטרה בראיון ל"כיכר השבת".

המשטרה שהגיעה לאחר השעה 02:00 בלילה, בכוחות גדולים, כשהיא מלווה בזנזנה של שירות בתי הסוהר, עצרה בין היתר את אחד הבחורים שנעצר בשבוע שעבר אך שוחרר לאחר חקירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמה מתלמידי הישיבה שהזדהו עם העצורים ליוו את השוטרים בשירת "ציון הלוא תשאלי לשלום אסירייך".

המתיחות בין הצדדים פרצה בשבוע שעבר לאחר ששני הצדדים התלוננו על התנכלויות הדדיות, בעקבות כך שפלג השונאים שכרו פנימייה חדשה הממוקמת בסמוך להיכל כולל חזון איש שחוברה על ידי גשר שנבנה במיוחד אל שאר הבניינים בגבעת הישיבה. הפנימייה החדשה ממוקמת מול פנימיית "המחבלים" הידועה "בית ציטרון".

בפלג המחבלים טענו כי בחורי השונאים השפריצו מים וגרמו לנזקים לפנימיית הישיבה בה ישנים בחורים מהצד שלהם. מנגד פעלו המחבלים בברוטאליות וביצעו תג מחיר כשהרסו את ספריית הישיבה הממוקמת מתחת פנימיית צפון וזרעו הרס רב.

בעקבות כך עצרה בשבוע שעבר המשטרה 2 בחורים מפלג המחבלים החשודים בהרס הספרייה אולם הללו שוחררו לאחר חקירה. הלילה, כאמור, ביצעה המשטרה שוב גל מעצרים זאת כהמשך לאירועים משבוע שעבר.