אאא

זועק את זעקת החרדים: בתקופה שבה יחסי חרדים-חילונים בשפל וההסתה כנגד חובשי הכיפות נמצאת בשיא, בחר עמיר בניון, זמר-יוצר, מוזיקאי, פזמונאי ומלחין ישראלי, להוציא שיר ששמו, "אמא, אני בעיה קיומית?" המדבר על היחסים המורכבים בין האוכלוסיות מאז הקמת ממשלת נתניהו-לפיד-בנט.

בפתח השיר נשמע קולו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף מתחנן בבכי לשר יובל שטייניץ ומבקש: 'תרחמו על העניים'

מדובר בתיעוד שהביא הפרשן לענייני חרדים אבישי בן חיים בערוץ 10, בשבוע שעבר, בו מרן הרב עובדיה משוחח עם השר שטייניץ במהלך ניחום האבלים  ואומר: "לגבי האנשים, הקיצוצים לחלשים. הם אנשים עניים, שאין להם מה לאכול, רחם עליהם. עניים עם ישראל, השם ירחם עליהם".

בדף הפייסבוק הסביר הזמר שהתקרב לדת בשנים האחרונות, מדוע בחר להלחין שיר אותו הוא מגדיר כמחאה: "אני לא חרדי ולא בן חרדי, ובהשקפת עולמי אני חולק על חלק מהדרך החרדית. אבל שכחנו שמדובר באחים, שחלק ניכר מהם באמת אוהב את התורה, והיא בעבורו הכל. לי כיהודי כואב עניין שנאת אחים, ולא יותר".

"אני יודע שאנו נמצאים בתקופה שבה החרדים הפכו בעיני הרבה מאזרחי המדינה ל"מוקצה", אך בשבילי אין יהודי מוקצה", כתב הזמר והוסיף להסביר, "לכן כתבתי שיר שמדבר על הכאב שלי ושל הרבה ילדים יהודים חרדים. בכך אני מביע את מחאתי הצנועה נגד שנאת המגבעות השחורות".