אאא

מצבו של בחור-הישיבה ברוך רז שנפצע אמש ברח´ הנביאים בירושלים מיריות של אדם הלוקה בנפשו, מוסיף להיות קשה מאוד, והוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ שבבית-החולים הדסה עין-כרם.

בעקבות מצבו הקשה, הורה היום הראשון לציון הרב מרדכי אליהו להוסיף לו את השם ´יחיאל´ במעמד שלושה חברי בית-דין שבאו לבית-החולים.

מחר (חמישי) ב-10 בלילה תתקיים תפילת רבים בכותל המערבי לרפואתו, כאשר במשפחתו של הבחור מבקשים מהציבור להגיע למעמד, ולהתפלל בכל בית-כנסת לרפואתו של ברוך-יחיאל בן בת-שבע.

בישיבת מיר בה לומד ברוך רז, וכן בישיבת פוניבז´ שם למד עד לפני כשנה וחצי, נערכות תפילות רבים לרפואתו, כמו גם בישיבות רבות נוספות.

בשיחה עם ´כיכר השבת´ סיפר אחיו אהרון, כי למרות שהאירוע קרה בשעה 3 לפנות בוקר, קבלה המשפחה את הידיעה רק בשעה 8 בבוקר כשהמשטרה יחד עם צוות מד"א התדפקו על דלת ביתם, והודיעו על פציעתו החמורה של יקירם.

"בהתחלה הורי לא הבינו את חומרת הפציעה של ברוך. רק כשהגענו לבית-החולים והם הבינו, הם כמעט והתמוטטו" סיפר האח, "כעת רבים מתעניינים בשלומו, אבל לא ניתן לבקרו בשל מצבו הקשה, ומלבד המשפחה והעסקנים הרפואיים, אין מה לבקר כעת בבית החולים".

לדברי הרופאים מצבו קשה מאוד, הוא סובל מבצקת במוח בעקבות הכדור שחדר לראשו, כשבנוסף אחד מהכדורים שחדרו לבטנו פגע גם בחוט השדרה.

היום התפרסם בגלי צה"ל, כי שכניו של היורה, התריעו בפני המשטרה כבר לפני כחצי שנה, כי המדובר באדם שאינו שפוי ומחזיק נשק ברישיון, אולם המשטרה התעלמה מפניותיהם וטענה כי אין ממצא המצדיק את לקיחת הנשק מהאיש.