אאא

הסוף למצב טיסה? רשות שדות התעופה הודיעה היום (ראשון) כי היא החליטה להסיר את המגבלה האוסרת על הפעלת מכשירים אלקטרונים, העושים שימוש בטכנולוגיית שידור רדיו, במטוסים של החברות הישראליות, זאת לאחר שהבוקר החליטה סוכנות הבטיחות התעופה האירופאית על הסרת המגבלה לחברות התעופה האירופאיות.

הנוהל אשר אסר שימוש בטלפונים ניידים במטוסים, נבע משום שרשויות התעופה בעולם סברו כי הפעלת מכשירים אלו גורמים לשיבוש הציוד האלקטרוני המותקן על המטוסים, זאת למרות העובדה שיצרניות המטוסים טענו לאורך שנים שאין מדובר בסיכון אמיתי, וכי הפעלת המכשירים האלקטרוניים לא באמת משבשים את פעילותם של חיישני המטוס.

כעת, לאחר שרשויות התעופה בדקו שוב לעומק את הנושא, ונעזרו בחוות דעת של מומחים בתחום, החליטו בזה אחר זה רוב הרשויות הגדולות בעולם, להתיר את השימוש במכשירים האלקטרוניים, ובראשם הטלפונים הניידים, גם בטיסה.

בינתיים, בעקבות ההקלות בתקופה האחרונה החלו חברות תעופה בעולם להטמיע מערכות המספקות אינטרנט אלחוטי לנוסעים, כשהם עושים שימוש בטכנולוגית שידור לוויינית. 

למרות זאת, חברות התעופה יצטרכו להחליט בעצמן האם להתיר את השימוש במכשירים ניידים במהלך הטיסה. בסמכות החברות לאסור את השימוש, גם אם הרשויות הרלוונטיות מתירות שימוש במכשירים אלו.