אאא

ביום שאחרי מעצרו של מוט'ל הירש והדרמה במאה שערים, מבהיר דובר משטרת ירושלים, שמוליק בן רובי: המלחמה נגד הסיקריקים לא תיפסק.

בראיון לתוכנית "8 עד 10" עם מרדכי לביא המשודרת ברדיו "קול ברמה" סיפר בן רובי על התופעה שהדהימה את הציבור החרדי - דמי חסות, פרוטקשן, בלב מאה שערים. "התקבל אצלנו מידע מודיעיני על אדם מסוים בהעדה החרדית שבפרוש סחט בעל חנות במאה שערים. הוא מכר ספרי קודש וגם ספרים "ציוניים", וזה לא מצא חן בעיני אותו חשוד שהחל להתנכל לבעל החנות.

"הוא החל לאיים על בעל החנות, ומשלא נענה לו - התנכל לחנות, שבר את חלון הראווה, תלה פשקווילים נגדו בשכונה". 

בעל החנות, אומר בן רובי, לא מיהר להתלונן במשטרה, משום שחשש מחרם.

"נכנסו לעניין הזה, הפעלנו מודיעין ואתמול הוא נעצר. במחשב האישי שלו נמצאו פשקווילים שנהג לפרסם נגד המשטרה ונגד בעל החנות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסופו של תהליך, מבטיח בן רובי, יוגש נגדו כתב אישום.

בן רובי אמר עוד כי "המשטרה נכנסה לעומק העניין של הסיקריקים. הבחור שנעצר הוא אחד מראשי הסיקריקים. 99 אחוז מהאוכלוסיה החרדית במאה שערים מתעבים את התופעה הזאת ומגנים אותה, אבל אין די שיתוף פעולה עם התושבים".

דובר המשטרה מספר כי העצורים הם אלה שגם תקפו את חבר-הכנסת יעקב כץ. הוא מכנה אותם "חבורה של עשבים שוטים שממררת את חיי התושבים".

באשר למעצרו של יואליש קרויס, אומר בן רובי: "הסיפור שלו אחר. למרות שהיו בעיות עם המשחטה שבבעלותו, הוא פתח אותה שוב ונהג להתפאר בכך. הוא נעצר אתמול, והמשחטה נסגרה שוב. הציבור, בניגוד לפעם הקודמת, לא הגיב בחריפות. הציבור היה שקט ורגוע למעט פה ושם ידויי אבנים".