אאא

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס הערב (רביעי) לתקיפת החייל אמש בשכונת מאה שערים ואמר כי מדובר באירוע חמור מאוד וכי הוא מטפל בזה בכל דרך אפשרית.

"אני חושב שהאירוע בירושלים חמור מאוד" אמר גנץ והוסיף: "חיילי צה"ל בכל אחת מהזרועות מבצעים את משימותיהם לא למען השטריימל או הכיפה או למען מי שאין לו אותם, אלא למען כלל אזרחי ישראל. העובדה שחייל צה"ל הותקף בשכונה חרדית כי הוא חייל צה"ל היא דבר חמור בעיניי ואני מטפל בזה בכל דרך אפשרית".

באשר לחוק השוויון בנטל שעבר השבוע בכנסת אמר גנץ: "החיילים החרדים בצה"ל מבורכים ותורמים לצבא. הם מגיעים חרדים וצריכים לצאת חרדים מהצבא. בתהליך נכון, מתחשב וסדיר, נוכל להגיע למה שנכון למדינת ישראל".

גם ח"כ לשעבר חיים אמסלם, הצטרף למצעד המגנים נגד התקיפה, ואמר: "המאבק החרדי נגד התגייסות הצעירים החרדים לצה"ל הוא קודם כל מאבק נגד היציאה לפרנסה. האליבי להצדיק את ההתנגדות הזו, הוא ההתנגדות למדינה ולסמליה". 

"הרקע הברור לתקיפה של החייל החרדי אמש במאה שערים, הוא ההסתה הבלתי פוסקת וחסרת האחריות של הפוליטיקאים החרדים בשיתוף כלי התקשורת החרדיים הקיצוניים. כותרות בנוסח "גזירת שמד על עולם התורה" "רדיפת דת" "נרד מהארץ" וכו' גרמו לאווירה קשה ועויינת בשולי הרחוב החרדי כנגד הצעירים החרדים הרוצים להשתלב בחברה".

למרות שבש"ס דווקא הזדרזו לגנות את האירוע, בוחר אמסלם להאשים את ראשי ש"ס בשתיקה אל מול האירוע: "שתיקת הכבשים החוזרת של מפלגת ש"ס שרוב בוחריה אנשי עבודה וציונות, נפשעת".

"אני תפילה, מי יגלה עפר מעיניכם רבני הספרדים מקום המדינה ועד להקמת ש"ס. אשר מאז הוקמה זו קולכם המתון והמקרב הושתק ומושתק" אמר אמסלם.

יצויין, כי אמש הגיב יו"ר ש"ס אריה דרעי למתקפה כנגד החייל החרדי ואמר: "אני חש זעזוע ושאט נפש ממעשיהם של נערי שוליים קיצוניים שפגעו הערב ללא בושה וחמלה בחייל יהודי, דרכם לא דרכינו, אני קורא לכל ראשי המפלגות לחזור לאלתר לשיח של הבנה ופיוס".