רובינשטיין עם מרן הגר"ח קנייבסקי  (צילום: כיכר השבת)
אאא

גודלי ישראל הכריעו וראש העיר לשעבר מבצע: יממה לאחר הכרעתם של גדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי יש לזרוק מהיכלי הכוללים את אלו המסיתים וממרידים כנגד גדולי הדור ומתנגדים לדרכי הנהגתם, היוזמה יוצאת אל הפועל.

אברהם רובינשטיין, ראש עירית ב"ב לשעבר, מזכיר מועצת גדולי התורה של תנועת 'דגל התורה' וראש רשת הכוללים "נחלת משה" החתים הבוקר (רביעי) את האברכים על נוסח ההצהרה כי הינם מתחייבים לציית למאורי הדור.

לפני ימים אחדים הסביר רובינשטיין, הנחשב למקורב ביותר למרן הגר"ח קנייבסקי, לאברכי הכולל את הצעד בו הינו נוקט והבהיר כי לא ייתכן מצב בו חלק מהאברכים תומכים ב"גדול" זה וחלק באחר, מה שמעכיר את האווירה התורנית וגורם לחילוקי דעות וויכוחים מיותרים, וממילא מקשה על השקיעות בלימוד התורה.

"לכן", הסביר רובינשטיין, "מבקש הגר"ח 'הפרדו נא מעליי', כשהמטרה לגרום לשלום ולשקט איש על מחנהו ואיש על דגלו".

יצוין כי במהלך השבוע החתימו ראשי הכוללים שבנשיאות גדולי הדור, הגרב"ש סורצקין מרשת הכוללים "עטרת שלמה" והגר"א וייסבורד מרשת הכוללים "ישכר באוהליך" את אלפי האברכים על נוסח הצהרת הנאמנות למרנן ורבנן.

במקביל, נמשכת המגמה הדומה גם בשאר כוללי האברכים והישיבות אם כי בחלק מהמקומות עדיין לא הוחלט ע"י ראשי הכוללים והישיבות באיזה צורה בדיוק לנהוג והאם דרך ההחתמה על הנוסח היא זו הנכונה או שאולי ניתן להסתפק בהוראה כללית לאברכים ולתלמידים מתוך תקווה שיבינו זאת ויקבלו על עצמם לנהוג כך.  

האזינו לדברי רובינשטיין כפי שהתקבלו בתיבת 'המייל האדום'