אאא

המהומות במצרים: אנדרו פוכטר צעיר יהודי אמריקני בן 21, ששהה במצרים וצפה בהפגנות האזרחיות נגד הנשיא המכהן מוחמד מורסי, נדקר למוות במהלך סוף השבוע (יום שישי). 

פוכטר נדקר במהלך הפגנה נגד מורסי שנערכה באלכסנדריה. ממשפחתו נמסר כי הוא הגיע למזרח התיכון, ובחודש האחרון נסע למצרים. על פי משפחתו, השלום זרם בדמו ובעורקיו, ובכוונתו היה להתגורר באיזור המזרח התיכון בניסיון לקדם שלום והבנה.

הילרי רוזן, מכרה של פוכטר, התעקשה כי הוא לא היה מעורב בהפגנה, וכי כלל לא ברור אם הוא אכן עמד לצפות בה או סתם היה עובר אורח מסכן שנכנס לאיזור הלא נכון בזמן הלא נכון. 

זירת הרצח (צילום: הדיילי מייל, יוטיוב)

בני משפחתו ביכו את אובדנו וכתבו בחשבון הפייסבוק שלו: "בננו ואחינו האהוב אנדרו דריסקול פוכטר נסע לאלכסנדריה לקיץ כדי ללמד אנגלית ילדים מצרים בני 8-7 וכדי לשפר את הערבית שבפיו. הוא ציפה לחזור ללימודים בקולג' לשנה השלישית ואחר כך לבלות את סמסטר האביב בירדן. כפי שאנחנו מבינים, הוא צפה במחאה מהצד ונדקר על ידי אחד המוחים".

"הוא נסע למצרים כי אכפת לו מאוד מהמזרח התיכון, והוא תכנן לחיות ולעבוד שם במסגרת פעולותיו לקידום שלום והבנה. הוא היה צעיר נפלא שחיפש התנסויות חדשות וביקש לחלוק את הכישרון שלו בזמן הלימודים. לא נגיב יותר בנושא ואנחנו מבקשים פרטיות בתקופה הקשה הזאת למשפחה".