אאא

בועד למען פולארד לא מתייאשים וממשיכים במאמצים למען פולארד למרות ההודעה השלילית שהתקבלה אמש מהבית הלבן.

לאחר שאמש דובר המועצה לביטחון לאומי טומי ויאטור הודיע כי לא חל שינוי בדעתה של ממשלת ארה"ב וכי אין בכוונת הממשל לשחררו בקרוב, אומרים הערב בוועד למען שחרורו של יהונתן פולארד כי הם מקווים שהודעת הבית הלבן מתייחסת רק לנקודת הזמן הנוכחית וכי הם מקווים שבסופו של דבר הממשל האמריקני יחליט לשחרר את פולארד שמרצה מעל 26 שנה בכלא האמריקאי. 

"צר לנו שלא זכינו לתשובה חיובית כבר היום" אומרים בוועד למען פולארד. "יהונתן עדיין מאושפז ואנו חוששים מאוד לגורלו, הודעת הבית הלבן התייחסה לנקודת הזמן הנוכחית ואנו מקווים שהנשיא אובמה ייקבל בסופו של דבר בהקדם החלטה לקצוב את עונשו של יהונתן על בסיס הומניטרי ולאפשר לו להעביר את שארית ימיו כאדם חופשי.

עוד הוסיפו בוועד והודו לנשיא המדינה שמעון פרס ששיגר איגרת מיוחדת לנשיא האמריקני וביקש את שחרורו של פולארד "אנו מודים לנשיא פרס על פנייתו הנרגשת לנשיא אובמה ומקווים שימשיך לפעול ללא לאות עד לשחרורו המהיר של יהונתן" 

כזכור, בתחילת השבוע שיגר הנשיא איגרת מיוחדת לנשיא אובמה בה ביקש את שחרורו של פולארד על רקע הומניטרי "העברתי איגרת אישית לנשיא ארצות הברית ברק אובמה ובה בקשה רשמית לשקול בחיוב מתן חנינה לג'ונתן פולארד על רקע הומאניטרי" כתב הנשיא בדף הפייסבוק שחנך לא מזמן.

"באיגרת הודיתי לאובמה על יחסו החיובי ועל הידידות הרבה שממשלו מפגין כלפי מדינת ישראל והדגשתי בפניו את הדאגה הרבה שהעם בישראל ובני משפחתו של פולארד חשים לנוכח ההידרדרות במצבו הבריאותי, הדגשתי בדברי כי לאור מצבו הבריאותי הקשה והעובדה כי ריצה כבר 26 שנים בכלא אני שב ומבקש כי ישקול בחיוב מתן חנינה"

כאמור, בשיחה שקיים טומי ואטור דובר המועצה לביטחון לאומי עם כלי תקשורת צרפתי בתגובה לאיגרת ששלח הנשיא פרס, הודיע כי דעת הממשל לא השתנתה, וכי הממשל לא צפוי לקצוב את עונשו של פולארד.

דיווח: נועם שליט עודד את אסתר פולארד

בתוך כך בשעה האחרונה דווח כלי תקשורת כי נועם שליט נפגש עם רעייתו של יהונתן פולארד ועודד אותה, בשיחה שקיימנו עם ה'ועד למען פולארד' לא אישרו את הדיווח אך גם לא הכחישו אותו.

כזכור לפני מספר ימים הצטרפו בני משפחת שליט לעצומה שקראה לנשיא המדינה שלא לקבל את מדליית החירות מהנשיא אובמה כל עוד לא ישוחרר יהונתן פולארד.