אאא

העיתונאי יעקב ריבלין מ´בקהילה´ חושף השבוע את התוכנית המלאה לחזרתו לחיים הפוליטיים של יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי.

כזכור, חשף דרעי בראיון מיוחד שהעניק בערב פסח לעיתונאי מוטי לביא, ברדיו קול חי, על כוונתו לשוב לחיים הפוליטיים. מאז ועד היום נכנסה מערכת העסקונה הפוליטית-חרדית לתזזית.

ריבלין חושף כי ישנם מהלכים שנעשים מאחורי הקלעים ושותפים להם גם אישים נוספים. ככל שהולך ומתקרב מועד ההכרזה הרשמית, הולך וגדל מספר יודעי הסוד וההדלפה היא כמעט בלתי נמנעת. כמובן שלא נופתע אם יתברר שגם הדלפה זו היא יזומה ומתוכננת היטב על ידי הבמאי המעולה, המשחק בה גם את התפקיד המרכזי.

דרעי, אליבא דריבלין, מתכונן לשנות מהרגלו ולדבר על עניינים שבשנים האחרונות לא העלה אותם בשיחותיו עם הגר"ע יוסף. דרעי מתכונן לבקש מנשיא מועצת החכמים לחזור להנהגת התנועה אותה הקים בעשר אצבעותיו (במישור הפוליטי והארגוני) לפני כעשרים וחמש שנה. לא פחות ולא יותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ריבלין מעריך כי: "אם כך יתגלגלו פני הדברים זו עשויה להיות אחת הבקשות המפתיעות ביותר שהונחו בעשורים האחרונים על שולחנו של הגר"ע יוסף. מצד אחד, בא יהודי שאי אפשר לחלוק על הנתונים שהוא מציג (הקמת התנועה, פעילותו למענה והסיבה שבגינה נאלץ לפרוש למרות שקיבל פסק הלכה של "הוא זכאי"). מצד שני, עומדת השאלה האם ניתן להחזיר את הגלגל לאחור תשע שנים ולהתעלם ממציאות שכבר נוצרה. מנהיגים חדשים קמו לתנועה, עשו מה שעשו בצייתנות ובנאמנות. כדי לבקש מהם להחזיר את המפתחות צריכים עילה מאוד רצינית וגם רצון אמיתי לחזור לימים עברו.

במחנה דרעי מוכנים היטב לאפשרות שהתשובה שיקבל מנהיגם תהיה שלילית. במקרה זה, המשך התסריט ידוע ואף קיבל פרסום מוקדם לפני כשבוע. אם אומרים לדרעי שאין לך מקום בבית אותו בנית, אומר לנו אחד המקורבים, אי אפשר יהיה לבוא אליו בתלונות כאשר הוא יפעיל מהלכים עצמאיים. המהלך המדובר ביותר הוא קבלת תפקיד ממלכתי ולא מאביגדור ליברמן, אלא ישירות מראש הממשלה בנימין נתניהו. האפשרות המסתמנת ביותר היא קבלת תפקיד של שר ללא תיק עם אחריות לנושאים שטרם סוכמו. בהקשר לכך יש לציין שבין נתניהו לדרעי יש אפיק תקשורת ישיר שכבר נוצל מספר פעמים בשבועות האחרונים. על מה שוחחו השניים ניתן רק לנחש. לאור האמור לעיל, זה לא מסובך במיוחד.

אם יתרחש הנס והתשובה תהיה חיובית, אין מדובר בהדחות של בעלי תפקידים אחרים בתנועה אלא בהשתלבות מדורגת בהנהגה לצדם של הנוכחים. אמנם הכלל שהוא שאין שני מלכים משמשים בכתר אחד, אבל בשלב זה דרעי לא מבקש את המלוכה אלא את ההכרה בזכות השיבה. אחר כך, אומרים המקורבים, הכריזמה וכושר ההנהגה כבר יעשו בעצמם את המשך העבודה".