אאא

"הרב עובדיה העביר מסר ראשון לאריה דרעי לפיו הוא מתנגד להקמת מפלגה חדשה", כך דווח הערב (ראשון) ב'גלי צה"ל'. מקורביו של אריה דרעי מכחישים וטוענים, "זהו הספין היומי".

המערכת הפוליטית רועשת וגועשת עם הקדמת הבחירות אליה נזרקה די בפתאומיות, כאשר בין היתר מנסים כולם לאחוז ראש בגל הספינים השוטף את תנועת ש"ס ואריה דרעי, בעד ונגד חזרתו של ש"ס או ריצתו העצמאית של דרעי.

בשעות הערב, דיווחה טל יחזקאלי ב'גלי צה"ל' כי מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, מרן הגאון רבי עובדיה יוסף, העביר מסר ראשון לאריה דרעי, בו הבהיר לו את התנגדותו לאפשרות שיקים מפלגה חדשה.

לפי הדיווח, הרב עובדיה ביקש מדרעי הסברים נוכח הדיווחים שבכוונתו להתמודד בבחירות במסגרת מפלגת חדשה ועצמאית. יחזקאלי הוסיפה ודיווחה כי בבית הרב עובדיה מזהירים שבמידה ודרעי יקים מפלגה חדשה, זה יגרור תגובה חריפה ופומבית של הרב.

בסוף השבוע שעבר, נחשף ב"כיכר השבת" כי מיד בתום ה'שלושים' על פטירת אביו ז"ל, מתכוון אריה דרעי לכנס מסיבת עיתונאים ולהודיע על הקמת מפלגה וריצתו לכנסת.

ב'גלי צה"ל' דווח כי ייתכן שהמסר החד-משמעי שקיבל דרעי מהרב עובדיה, הוא שמנע ממנו להגיע בשבת לסעודה שלישית אצל הרב כפי שהוא נוהג בשנים האחרונות.

מקורביו של דרעי מכחישים מכל וכל את הדיווחים הללו. ל'גלי צה"ל' נמסר מדוברו של דרעי כי הסיבה שהוא לא הגיע לסעודה שלישית היא בשל מנהגי אבלות שנוהגת המשפחה בתוך ה'שלושים' לפטירת אביו.

בשיחה עם "כיכר השבת", אומרים מקורביו של אריה דרעי כי "אין מושג על מה מדובר, לא התקבלו שום מסרים". לדבריהם, "מדובר כנראה בספין היומי של מחרחרי ריב ומדון".

גם יוסי שווינגר, חבר קרוב של אריה דרעי, הכחיש את הדברים בראיון לתכנית "חמש בערב" ב'גלי צה"ל'. "לא הגיע מסר כזה לאריה דרעי", הוא אמר. "לאריה דרעי ולרב עובדיה יש קשר ארוך שנים. דרעי לא פונה לקהל הש"סי המסורתי אלא לקהל רחב יותר, והוא לא מאיים על ש"ס. אחד לא בא על חשבון השני והתנועה של דרעי רק תחבר בין חלקי החברה הישראלית על רקע השנאה בין חילונים לדתיים".