ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) תקף הצהריים את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת "הזחיחות של ראש הממשלה, הניתוק הזה מהמצב". 

במהלך נאום שנשא מקלב במליאת הכנסת הוא התייחס למחדל הגדול של הרשויות במהלך סופת השלגים, ואמר: "כאן הבן שואל: מה עוזרת האפשרות שאנחנו נותנים לממשלה להכריז על מצב חירום, כשאנחנו רואים שבמצב חירום הכי פשוט הממשלה לא יודעת לפעול? כוחות החירום, כוחות הביטחון, לא ידעו לפעול, ולא אני אומר את זה, יגידו לכם עשרות אלפי אנשים שהיו במצב חירום אמיתי, בסכנת חיים, במשך שעות רבות".

"עד רגע זה נמצאים במצב חירום וסכנת חיים" המשיך מקלב ואמר: "עד רגע זה יש בתים, אנשים שחזרו מניתוח, בתים של ילדים קטנים, יולדות, תינוקות. אנשים שנמצאים במשך ארבע יממות ללא חיבור חשמל. איך אפשר להבין את זה?" מקלב הוסיף: "כאן בירושלים, הר שמואל נצור, יישוב של עשרות אנשים שגרים שם, עד יום ראשון היה נצור בלי שום אפשרות להגיע ולצאת, ללא הספקת חשמל, ללא מים. רק אתמול באו, לפנות בוקר עוד גמרו מגוש - עציון לפנות על מכולות, על משאיות פתוחות, בחורים".

"זו הצורה שאנחנו יודעים היום לפעול?" שאל מקלב "זה נקרא שאנחנו פועלים בשעת חירום? עשרות ילדים שנמצאים בקבר שמואל הנביא שעות רבות, לא יכלו, אף אחד לא פינה אותם. ירדו לבד, הלכו קילומטרים. אנשים נמצאו בתוך העיר, עיר הבירה, שמונה שעות על מקום אחד, וזה נקרא שאנחנו יודעים לפעול? בלי שנתנו מענה, בלי שיש צפי, בלי שמישהו אמר להם: תיערכו, זה ייקח לכם שמונה שעות".

לקראת סיום דבריו, עבר מקלב למתקפה אישית כלפי ראש הממשלה נתניהו: "זחיחות של ראש הממשלה, הניתוק הזה מהמצב. הוא ישב על יד, אולי, נרות מריחים, והם ישבו לאור נרות. בקושי נרות היה להם. אז תגידו לי, אם עם דבר ברכה כמו גשמים ושלגים זו ההתמודדות שלנו, מה יהיה כשיש אויב, איך נתמודד?".