אאא

הרב יוסף הדנה המכהן בתפקיד - "הרב הראשי ליהדות אתיופיה" מטעם הרבנות הראשית לישראל נפגש השבוע עם השר לשירותי דת יעקב מרגי. הרב הדנה העלה את מצוקות בני העדה בפני השר והדגיש כי מצב הקליטה הרוחנית בקרב בני העדה אינו מזהיר וכי ניתן לפעול ולרומם את קומתם הרוחנית של בני העדה על ידי מינוי רבנים וקייסים אתיופים המבינים את שפתם ואורח חייהם של בני העדה ובנוסף צריך לעודד פתיחת שיעורי תורה וקיום כנסים תורניים.

הרב הדנה ציין בסיפוק כי לאחרונה ישנה התקדמות בנושא רישום נישואין, ומבני העדה הבאים להירשם ניתן כיום לפתוח תיק ברבנות ולהינשא כהלכה, וזאת לעבר, בזכות פעילותו הברוכה של הראשל"צ הגאון הרב שלמה עמר שליט"א שהתערב אישית כדי להפסיק את עגמת הנפש שנגרמה לבני העדה האתיופית בבואם להתחתן.

יצוין כי ארבעה רבנים רושמי נישואין מונו לאחרונה ובין שאר התפקידים בסמכותם לערוך חקירה ובירור לפונים בבקשה להינשא. במידת הצורך מפנים הרבנים את הפונים לערוך גיור לכתחילה או לחומרה לפי העניין.

השר מרגי המכיר את צרכי העדה מקרוב השיב לרב הדנה כי יפעל למען מינוי רבני קהילה בכל רחבי הארץ ויסייע ככל האפשר כפי שרק ניתן. הרב הדנה שהגיע לשמוע ולהשמיע בפני השר את בקשותיו התרשם כי יש רצון כנה ואמיתי לעזור לבני העדה.