מרגי זועם (צילום: פלאש 90)
אאא

"התבטאויות אנונימיות וניסיון להפחיד את הרב עמאר" - כך מגיב שר הדתות ר´ יעקב מרגי עלהמתקפה הזולה והחצופה של העיתון הליטאי "יתד נאמן" נגד הגאון שבגאונים, מרן הראשון-לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי משה-שלמה עמאר שליט"א.

המתקפה פורסמה בחינמון יום ג´ של העיתון - בעקבות הצהרתו של הרב עמאר המכשירה את אלפי הגיורים שנעשו במסגרת צה"ל.

"אין חולק על גדלותו בתורה של הראשון-לציון שהכשיר את אותם גיורים", אמר מרגי בראיון לרדיו קול-חי. "מי שחרד לגורל עם-ישראל ולכלליות עם-ישראל במדינת ישראל - יודע שאם סוגיית הגיור לא תטופל על-ידי הרב עמאר - הדבר יביא לקרע קשה בתוך עם-ישראל".

על אנשי "יתד נאמן" אמר מרגי: "הם חיים בגטו ולא רוצים לפתור את הבעיה. הרב עמאר אמר את הדברים באומץ. אם אותם ´דיינים´ אנונימיים שצוטטו בכתבה בטוחים בדברים - שיזדהו. מפשקווילים אף-פעם לא נושענו", אמר מרגי והתכוון על החינמון. 

עוד ציין מרגי, כי "כשר בישראל, היה אסור לי לשבת מנגד".

תחת הכותרת "רבנים ודיינים במחאה חריפה נוכח הצהרת הרה"ר את אלפי גיורי הצבא הפסולים", מדווח הכתב הצעיר והמתלהם יחיאל סבר על "הפרצה החמורה בשמירת  יחוס וטהרת כרם ישראל".

האשם לכך, נכתב שחור על גבי לבן, הוא הרב הראשי לאחר שהכריז כי חיילים שהתגיירו בבתי הדין לגיור של הצבא - הם יהודים כשרים למהדרין.

אז מיהם הדיינים והרבנים? ב"יתד נאמן" לא טורחים לציין את שמותיהם, מה שמעלה את השאלה האם הם באמת קיימים.

הדיינים האלמונים תוהים כיצד מתיר הרב הראשי להתיר גיורים אלו שלא נעשו בקפידה יתרה.

וכעת, מגיע החלק האהוב על יתד נאמן - התדהמה. "אנו רואים בחומרה רבה את  דבריו של הרב הראשי. הצהרתו מזעזעת את אמות הסיפין", נכתב בדרמטיות וברשעות גם יחד.