אאא

"צר לי מאוד שישנם יהודים המגדירים את עצמם חרדים, ומנצלים את ההסתה הפרועה כנגד הציבור החרדי כדי להוביל את ביטול המועצות הדתיות המפיצים תורה וטהרה בעם ישראל", כך אמר השבוע השר לשרותי דת, יעקב מרגי, בתגובה להחלטה שמוביל ח"כ משה גפני, לביטול המועצות הדתיות בישראל.

כזכור, השבוע נחשף כי סיעת יהדות התורה בכנסת, קיבלה החלטה לקדם הצעת חוק לביטול כל המועצות הדתיות ברחבי הארץ, והעברת כל ענייני הדת לרשות מיוחדת ולסמכות הרבנים המקומיים.

המדובר, בהכרזת מלחמה רשמית על ש"ס, וזאת בעטיו של הציר המסתמן ש"ס-מפד"ל, המנסה כזכור למנות יחדיו בהסכמה רבנים ברחבי הארץ, כאשר בעיקר הכוונה לירושלים ופתח תקווה.

העיתון "יום ליום" מדווח כי בתגובה, אמרו בסביבתו של מרגי: "גפני מסוגל להכול".

מרגי אמר: "לצערי הרב, דווקא בזמן כזה, שאויבי התורה הרימו ראש ומסיתים בוקר וערב כנגד הציבור החרדי, נתן משה גפני גושפנקה ממשית למעשיהם ומבקש לעקור את שירותי הדת בעם ישראל. אם יהודים שומרי תורה ומצוות, שלוחא דרבנן, מקדשי שם שמים לא ישמרו על הגחלת ועל המסורת היהודית במועצות הדתיות, מי יעשה זאת? פקידים בעירייה? חברות קבלן?

"הרי זה מה שיהיה חלילה אליבא דעתו של גפני. דווקא בימים אלו כאשר אנו נאבקים בכל כוחנו כדי למנוע התערבות חיצונית בתוך עולם הרבנות, ולשמור מכל משמר על ההלכה היהודית הצרופה לנו מדור דור, בכך שאנו הודפים חוקים של ארגונים המבקשים להפקיר את רישום הנישואין ולא להותיר אותה בידי פוסקי ההלכה, דווקא בזמן כזה ישנו מי שמבקש לסייע ולמוסס את כל ההישגים שהשיגה היהדות החרדית בעשרים השנים האחרונות מיום הקמתה של תנועת ש"ס. זאת הייתה תוכניתו וחלומו של טומי לפיד".