אאא

מרד במפלגת 'הבית היהודי': לאחר שיו"ר המפלגה נפתלי בנט ויו"ר הסיעה ח"כ איילת שקד הודיעו כי חוק הגיוס החדש הוא חוק טוב ויש לתמוך בו, מכריז ח"כ יוני שטבון איש 'הבית היהודי' כי יצביע נגד החוק.

במהלך הדיונים במליאת הכנסת על חוק הגיוס אמר שטבון: "המוטיבציה של החוק הזה מבית היוצר של יש עתיד, זו בסך הכל עוד קריצה לבוחרים שמצפים להכניס לחרדים. אז אני לא אתמוך בחוק הזה ומחר אצביע נגדו. אתנגד לחוק כי לא אתן יד לגל החקיקה האנטי יהודית ששוטף את הקואליציה, וכי אנחנו במלחמת תרבות על זהותה היהודית של מדינת ישראל".

שטבון לא חושש מבנט ולפיד, וקורא להפסיק את הברית בין המפלגות: "הברית הפוליטית של הבית היהודי עם יש עתיד, מבקשת לנתק את הדת מהמדינה והיא אם כל חטאת. אימו והורתו של האתגר על זהותה של המדינה, של גל החקיקה האנטי יהודי, של ההדרה וההסתה נגד אחינו החרדים, של הניתוק והפגיעה בפריפריה, וכמובן, של האתגר על עמידתנו על ארץ ישראל. אני לא אתן יד להסתה, לאנטי יהדות ולאתר על זהותה של המדינה. יוזמי החוק הצליחו, הנתק מהציבור החרדי הושלם והפך להיות עיקר ומהות החוק, ולכן אצביע נגד החוק".

ח"כ עפר שלח (יש עתיד) השיב לדבריו של שטבון ואמר: "יש בתוך סיעת הבית היהודי אנשים שמספרים לעצמם סיפורים לכל אורך התהליך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי שלח: "לקואליציה יש אחריות ונדמה לי שיש חלקים בבית היהודי לא תמיד מבינים את זה. אתה יכול לספר שחוררתם אותו אבל יש לך ויכוח עם האמת. נדמה לי שאין בבית הזה מישהו שמכיר את נוסח החוק הזה כמוני".

"אני רוצה לדבר איתך על אחריות ועל המשמעות שלה" הוסיף שלח ותקף את שטבון: "אחריות איננה להגיש אולטימטומים ריקים שנפלו אחד אחרי השני כי אין בהם שום תוכן. אפשר להגיד עד מחר על השימוש הפושע במילים סנקציות פליליות, אבל הביטוי סנקציות פליליות לא קיים בחוק. המילים האלה הם המצאה של הבית היהודי שעשה מאמצים להבאיש את ריחו של החוק הזה, בעודם הולכים אל הציבור החרדי ומבטיחים כל מיני הבטחות שבאף אחת מהם לא עמדתם".

"אתה מבאיש את ריחה של הסיעה שאתה חבר בה" סיים שלח במתקפה על שטבון. 

לעומת זאת, ח"כ אלי ישי שוחח עם שטבון וחיזקו: "קול אמיתי של איש אחד בתוך המון טועה. עמדתך האיתנה אל מול עמדת סיעתך מצביע על יושר ואומץ פוליטי נדיר במחוזותינו. קולו הצודק של הבודד נשמע היטב בתוך קולם של הטועים".