אאא

ביום שאחרי צניחה של 8.5% בערכה, מתעוררת טבע ליום חדש בו נדרשים האנליסטים להציג את תחזיותיהם לתוצאותיה. המניה, שספגה נפילה של יותר מ-30% בשנה החולפת על אף שהציגה תוצאות גבוהות, עומדת במרכז סקירה מיוחדת שפירסם היום בנק ההשקעות הגדול מריל לינץ´.

בסקירה, תחת הכותרת "מחשבות מהירות על החולשה של טבע", טוען האנליסט גרג גילברט כי מכירת החיסול של המניה אתמול בעקבות הודעת המתחרה ביוג´ן על הצלחה בניסוי בטיפול ה-BG-12 המיועד לחולי טרשת נפוצה אינה מוצדקת.

בשורה התחתונה, במריל לינץ´ מותירים את המלצת הקנייה למניית טבע - אך מבצעים "התאמה" למחיר היעד למניה ומורידים אותו מ-65 דולר ל-58 דולר. מדובר עדיין בדיסקאונט של 26% ביחס למחיר המניה כיום בניו יורק.

בבנק מסבירים את ההחלטה ב"סיכון הגובר להאטה ואף נסיגה בקצב המכירות של הקופקסוןעד שנת 2014". עיקר הסיכון, מעריכים במריל לינץ´, מרוכז בסוף שנת 2012 ותחילת 2013 עם יציאת ה-BG-12 לשוק. במריל לינץ´ מזכירים כי הקופקסון מהווה קרוב לשליש מהכנסותיה של טבע כיום.

לאחר עדכון ההמלצה, כותבים במריל לינץ´ כי טבע מעניינת "אפילו ללא הקופקסון": האנליסטים מציגים תרחיש "לא ריאליסטי ואף בלתי אפשרי", כהגדרתם, של מחיקת הקופקסון לחלוטין מהמודל החל מינואר 2012. גם במצב זה, טוענים במריל לינץ´, תציע טבע רווח של 3.29 דולר למניה בשנת 2012 ותהיה ראוייה למחיר יעד של 40 דולר - וזאת, כאמור, בהתבסס על תרחיש לא סביר של חיסול מלא של התרופה המהווה היום שליש מהכנסותיה של החברה.

מחיר היעד החדש של המניה, 58 דולר, מבוסס על פי כלכלני מריל לינץ´ על הערכה לרווח של 5.86 דולר למניה בשנת 2012.